Gösteri maçı yaptılar

TEB BNP Paribas İstanbul Open kapsamındaki oynanan gösteri maçında milli tenisçiler Cem İlkel ve Tuna Altuna, Samsun'da düzenlenecek 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi temsil edecek Mahmut Can Aydın ve Emir Vatansever ile korta çıktı.

Gösteri maçı yaptılar

Garanti Koza Arena Merkez Kortu'nda gerçekleşen gösteri maçında Cem İlkel/Mahmut Can Aydın ikilisi, Tuna Altuna/Emir Vatansever çiftiyle tie-break seti oynadı. Tribündeki seyircilerin de işaret dilinde alkış hareketiyle destek verdiği gösteri maçını, İlkel/Aydın çifti 7-2 kazanmayı başardı. Maç sonunda tenisçiler tribünlerdeki seyircilere günün anısına tenis topları gönderdi.

Maç sonrası duygularını ifade eden işitme engelli milli tenisçiler, Türkiye'nin en iyi tenisçileriyle birlikte böyle bir gösteri maçına çıkmanın kendilerini çok mutlu ettiğini ve heyecanlandırdığını söylediler. 18-30 Temmuz tarihlerinde Samsun'da yapılacak 23.İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'ye madalya kazandırmayı hedeflediklerini belirten 18 yaşındaki Avrupa 3.'sü Mahmut Can Aydın ve Deaflympics 2017'nin en küçük sporcusu 13 yaşındaki Türkiye şampiyonu Emir Vatansever, "Samsun'daki organizasyon öncesinde bu gösteri maçı bizler için büyük moral oldu. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz ve herkesi ev sahibi olduğumuz Deaflympics 2017'de bizleri desteklemeye davet ediyoruz." dediler.

BNP Paribas İstanbul Open'da ülkemizi başarıyla temsil eden milli raketlerimiz Cem İlkel ve Tuna Altuna ise böylesine anlamlı bir organizasyonun parçası olmaktan gurur duyduklarını belirterek, "Umarım genç tenisçilerimiz, Samsun'da kürsüye çıkarak bizleri sevindirecekler. Onları tüm kalbimizle destekliyoruz" diye konuştular.

Geçtiğimiz hafta da BNP Paribas İstanbul Cup sırasında benzeri bir aktivite gerçekleşmiş, Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu, işitme engelliler bayan tenis milli takımı oyuncuları Beste Mürşitoğlu ve Asuman Şakı ile bir gösteri maçı yapmıştı.      
BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, “SAMSUN’DAKİ 23.İŞİTME ENGELLİLER OLİMPİYAT OYUNLARI ÖNCESİNDE BU TÜR ORGANİZASYONLARIN ÖNEMİ BÜYÜK” 
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  milli tenisçiler Cem İlkel ve Tuna Altuna ile  23.İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil edecek Mahmut Can Aydın ve Emir Vatansever’in buluştuğu gösteri maçını değerlendirdi.
Karşılaşmada yer alan bütün sporculara teşekkür ettiğini belirten Bakan Çağatay Kılıç, “Böylesine anlamlı bir organizasyonda bir araya gelen sporcularımız bütün dünyaya dostluk, kardeşlik mesajı verdiler. Samsun’daki 23.İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları öncesinde bu tür organizasyonların önemi büyük” dedi.
 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda 80 ülkeden yaklaşık 5 bin sporcunun Samsun’da  yer alacağını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “Türkiye tarihinin en büyük uluslararası spor organizasyonunda  yer alacak sporcu kardeşlerimizden Samsun’da  olimpiyat ruhunu hissedecek. Samsun, bütün dünyaya bir olimpiyat şehri olduğunu en güzel örnekleriyle gözler önüne serecek” diye konuştu. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER