Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan '57.alaya vefa' yürüyüşü

Çanakkale Zaferi’nde destanlaşan ve tarihe sığmayan kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı Şehitleri, 25 Nisan’da düzenlenecek Vefa Yürüyüşü ile anılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan '57.alaya vefa' yürüyüşü

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Piyade Alayı şehitleri başta olmak üzere tüm Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl olduğu gibi bu sene de 25 Nisan’da Vefa Yürüyüşü düzenlenecek.

3.160 genç Çanakkale’de buluşacak

Çanakkale’de her yıl 24 – 25 Nisan tarihlerinde düzenlenen 57. alay Vefa Yürüyüşü’ne, Kosova’dan 120, Çanakkale’den 160 ve 81 ilden gelecek 2.880 gencin katılımıyla toplam 3.160 genç katılacak.
Etkinliğe katılacak gençler 24 Nisan’da, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ile hastane ve Bigalı Şehitliklerini ziyaret edecekler. Ardından konaklamanın yapılacağı Kocadere Kamp Alanına geçecek olan gençler, burada düzenlenecek çeşitli etkinliklere katılacak.
Yürüyüşün gerçekleşeceği 25 Nisan’da ise program, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın gençlere çorba ikramı ile başlayacak. 57. Alay Vefa Yürüyüşü sonrasında ise bir kapanış programı düzenlenecek ve şehitlik ziyaretleri gerçekleştirilecek.

57. Alay diğer illerde de anılacak

Bakanlık sadece Çanakkale’de değil, diğer 80 ilde de düzenleyeceği etkinliklerle 57. Alay şehitlerini anacak. 50 bin gencin katılması düşünülen program, 25 Nisan’da tüm illerde sabah namazı öncesinde Çanakkale konulu vaazın verilmesiyle başlayacak. Sabah namazının ardından katılımcı gençlere yarma çorbası ikram edilecek ve illerde bulunan şehitliklere yürünecek. Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla son bulacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2017, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER