Futbolda 70 kulüp aktif

Samsun’da 70 amatör futbol kulübünün faaliyet gösterdiğini belirten TFF Samsun İl Temsilcisi Hasan Özbulut, “Faal kulüplerimizin sayısını artırmak için ‘Küçük Dev Adamlar’ adı altında gayri resmi ligler düzenliyoruz” dedi

Futbolda 70 kulüp aktif

KULÜP OLURSA…
Türk futbolunda büyük bir yere sahip olan ve profesyonel futbol takımların birçoğunun Samsunlu futbolcuların forma giydiği ilimizde 2016-2017 sezonu içinde 70 amatör futbol takımının faaliyet gösterdiği belirtildi. Sayısının geçen sezona oranla arttığını belirten TFF Samsun İl Temsilcisi Hasan Özbulut, kulüp sayısı ne kadar fazla olursa futbolcuların da o kadar o çok forma şansı bulabileceğini söyledi.
SAYI ARTTI
Faal futbol kulüplerinin sayısını artırmak için son yıllarda gayri resmi olarak ‘Küçük Dev Adamlar’ adı altında lig düzenlediklerini söyleyen Özbulut, “Resmi liglere katılmayan kulüpler için, düzenlediğimiz gayri resmi ligleri ilk adım olarak değerlendiriyoruz. Hem küçük çocuklarımız tatillerini spor yaparak değerlendiriyor, hem de birçok kulübümüz katılım gösteriyor” ifadelerini kullandı.
Mustafa ATASEVEN
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER