Futbolculardan süre istendi

Samsunspor'dan ekonomik durum nedeniyle ödeme yapılamayan ve kulüpten ayrılma haklarını elinde bulunduran oyunculardan süre istendi. Futbolculardan Hasan Hatipoğlu, gitmek gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

Futbolculardan süre istendi

Paraları ödenmeyen futbolcular Hasan Hatipoğlu, Çağrı Ortakaya, Kenan Karışık, Ufuk Budak, Abdülkerim Bardakçı ve Ömer Kandemir ile Göksu Türkdoğan ve kaptan Ahmet Burak Solakel de serbest kalma hakkını elde etti.

Samsunspor Divan Kurulu üyeleri ve Sportif Direktör Coşkun Zeren, oyunculardan ayrılmamaları noktasında süre isterken serbest kalan Hasan Hatipoğlu, kulübün ekonomisinin düzelmesini bekleyeceğini kaydetti.

Şu anda gitmek gibi bir düşüncem yok

Hatipoğlu: “Bize paraların ödeneceğini söylediler, bekliyoruz”  “Biz de futbolcular olarak beklemedeyiz. Sıkıntı yok, gelişmeler olana kadar bekleyeceğiz. Daha kimseyle bir şey konuşmadık. Biz paraların ödeneceğini söylediler. Biz Samsunspor adına bir şeylerin düzene girmesini istiyoruz. Zaman ne gösterir onu bilmiyoruz. Burası Samsunspor. Çok büyük bir camianın içerisinde bulunuyoruz. Bu kulübe bir şey olmayacağını biz de biliyoruz. Arkadaşlarımızla kendi aramızda konuşuyoruz. İnşallah sonrası güzel olur. Şu anda gitmek gibi bir düşüncem yok. Bizim futbolcular olarak gönlümüzden geçen zor günler biran önce bitmesidir” dedi.

Futbolculardan süre istediklerini vurgulayan Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Tarık Özdal, “Sayın Valimizle de görüştük. Serbest kalan futbolcularla görüşüp, bugüne kadar yaşanan gelişmeleri kendileriyle paylaşacağız. Futbolcularımızdan hoşgörü ve anlayış bekleyeceğiz. Samsunspor’da kimsenin parasının kalmayacağını söyleyeceğiz. Takdir biraz da sporcu kardeşlerimizde olacak. İşler son noktada serbest kalan futbolcuların inisiyatifine kalacak. Valimiz Osman Kaymak, bizlere 10-15 gün içerisinde bir şeyler çözebileceğini beyan etti. Biz de aldığımızı satacağız. Kendi imkanlarımız oluşsaydı, futbolcu arkadaşların sorunları çözerdik. Valimiz ve diğer arkadaşların çalışmaları devam ediyor. Genel kurula kadar sorunların çözüleceğini umut ediyoruz” diye konuştu.

Zeren: “Futbolcuların hiçbirisi ayrılmak istemiyor”

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, “Serbest kalan futbolcular takımla birlikte çalışmalarına devam ediyor. Ödemeler yapıldığı takdirde sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kaptanlar ve arkadaşlarla görüşüyoruz. Futbolcuların hiçbirisi buradan ayrılmak istemiyor. Samsunspor’u ve camiayı çok seviyorlar. Buradan ayrılmak isteyen oyuncumuz olsaydı çoktan buradan ayrılmış olurlardı. Futbolcular ve teknik ekip çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar. Bu sorunlar çözüldüğü takdirde yolumuza devam edeceğimizi umuyoruz. Şu an için transfer politikamız yok. Önce kendi içerimizdeki sorunları çözmemiz lazım. Transferi 2. planda tutuyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER