'Fenerbahçe Derbiye Pereira'sız Çıkabilir'

Spor yazarlarından Gürcan Bilgiç, A Spor'da katıldığı Artı Futbol programında Vitor Pereira ile ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu

'Fenerbahçe Derbiye Pereira'sız Çıkabilir'
Bilgiç, 'Belki de Fenerbahçe derbiye Pereira ile de çıkmayabilir. Pereira'nın kararı Çarşamba günü derbide verilmez, yarın Beşiktaş maçından sonra verilir.' ifadelerine yer verdi.

Yazar Bilgiç'e göre Portekizli çalıştırıcı Galatasaray derbisini göremeden takımdan uzaklaştırılacak.

YÖNETİMİ ÇILDIRTTI

Portekizli teknik adamın, kayıp yaşanan her maçtan sonra sorumluluk almayıp, “Çok iyi oynadık”, “Beşiktaş da yenilecek” tarzı açıklamalar yapması yöneticileri kızdırdı. Vitor Pereira’nın ayrıca Diego’nun sakatlığını kendisinden sakladığını söylemesi, sürekli oyuncuları hakkında olumsuz demeçler vermesi de yönetimi son derece rahatsız etti.

Torku Konyaspor yenilgisinin faturası beklendiği gibi Vitor Pereira'ya kesildi. Ancak yönetimi kızdıran şey sadece Portekizli'nin taktik anlayışı, oyuncu seçimleri değil. 47 yaşındaki çalıştırıcının maç sonu verdiği demeçler, yöneticileri iyice kızdırdı.
Vitor Pereira, karşılaşmanın en iyisi olan Volkan Şen'i oyundan çıkarmasıyla ilgili olarak yayıncı kuruluşa, "Yorgundu, yürüyecek hali yoktu" derken, basın toplantısında, "Sakat olduğu için kenara aldım" dedi.

ÖZ ELEŞTİRİ YAPMIYOR

Diego Ribas için ise, "Sakatlığını bizden saklıyor" ifadelerini kullanıp bir anda öğrencisini hedef tahtasına oturttu. Ayrıca bu sözleriyle, sağlık ekibiyle arasında iletişim sıkıntısı olduğunu da açık açık ortaya koydu. 47 yaşındaki çalıştırıcı kayıp yaşanan her maçın ardından, "Çok iyi oynadık. Ligin en iyisi biziz. Beşiktaş da kaybedecek" tarzı ifadelerle soruları geçiştirip, öz eleştiri yapmaktan kaçınıyor. Vitor Pereira'nın bu demeçleri, sonunda yönetimi çileden çıkardı.

Vitor Pereira: 'Bize olsa penaltı verirdi'

SÜREKLİ GERGİN

Geldiği günden bu yana oyuncularıyla sağlıklı bir iletişim kuramayan, öğrencileri hakkında sürekli olumsuz demeçler veren, saha kenarında sinirli ve gergin haliyle dikkat çekip sık sık tribüne gönderilme cezası alan Vitor Pereira kredisini tüketme noktasına geldi. Yönetim, Beşiktaş - Bursaspor maçının skoruna göre Pereira ile ilgili bir değerlendirme yapacak. Portekizli'nin en kötü ihtimalle sezon sonunda gönderilmesine artık kesin gözüyle bakılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER