En büyük problem: 'Diploma'

Samsunspor’da Kenan Yelek’in diploması olmadığı için bir sonraki maça çıkamayacağı ortaya çıktı. Kulüpte de sahaya giriş için diploması bulunan 1 kişi dahi bulunmuyor

En büyük problem: 'Diploma'

İZİN SONA ERDİ

Yeni bir teknik direktör bulunamaması halinde Samsunspor’u büyük bir tehlike bekliyordu. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Kenan Yelek için alınan izin sona erdi. Yelek, Büyükşehir Gaziantepspor maçına diploması yetmediği için çıkamayacaktı. Ligde teknik adam olarak görev yapacak bir kişinin prolisansa sahip olması gerekiyor. Samsunspor’da altyapıdaki antrenörler de içinde olmak üzere prolisansı olan tek kişi dahi bulunmuyor.

 

SAMSUN’DA 11 KİŞİDE VAR

Kenan Yelek’in görevine devam etmesi için ise maçlarda yedek kulübesinde prolisanslı birinin bulunması gerekiyordu.  Samsun’da ise 11 Samsunlu teknik adamın bu lisansa sahip olduğu ortaya çıktı. Mehmet Ali Çınar, Hakkı Bayrak, Ahmet Usta, Ali Bilgici ve Dursun Karamustafa gibi isimlerin bu lisansa sahip olduğu öğrenildi. Samsunspor Kenan Yelek ile devam etseydi bu isimlerin prolisansıyla faydalanabilecekti.

Fatih TUTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER