Emin Kar'ı Tehdit Etmişler

Umar Samsunspor’dayken Ankarasporlu yöneticilerin Nuri Asan Tesisleri’ne gelip dönemin başkanı Emin Kar’ı tehdit ettikleri ortaya çıktı

Emin Kar'ı Tehdit Etmişler

İMZALI SAVUNMALAR ALINDI

Umar’ın Samsunspor’dan kaçırılmasıyla ilgili açıklama yapan Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Sadi Subaşı, “Dönemin başkanları ve olayla ilgili adı geçen herkesle görüştük. Görüştüklerimizden imzalarının olduğu yazılı savunma aldık. İlk önce Emin Kar ile görüştük. Sonra Recep Hun ve Mehmet Bank ile görüştük. Yaptığımız görüşmeler sonrası bu kişiler arasında uyumsuzluk olduğu gördük. Yapılan görüşmelerde kulübün hukuk işlerine bakan arkadaşımızın adı geçti. Bunun üzerine avukat arkadaşımızla görüşerek yazılı ifadesini aldık. Alınan ifadeler sonrası durum değerlendirme toplantısı yaptık. Toplantı sonrası bir tutanak hazırladık. Ortak noktada suçlanan kişi kulüp avukatıydı. Kendisine sorduğumuz sorularda da çok fazla reddetmediğini gördük” dedi.

 

UMAR’I ERCİYES’E DE KAÇIRDILAR

Ayrıca Emin Kar tarafından divana başka bir olaydan da bahsedildiğini dile getiren Subaşı, “Umar kadrodayken kulübün haberi olmadan İstanbul’a gidip burada Kayseri Erciyesspor’un başkanıyla özel bir görüşme yapıyor. Bunu Kar duyuyor ve Erciyespor’un kulüp başkanını arıyor. Erciyesspor’un başkanı ise Umar’ı kendisine başkasının getirdiğini söylüyor. Kar bir araştırma yaptığı zaman Umar’ı götüren kişinin kulüp avukatı olduğunu öğreniyor. Avukata sorduğu zaman ise ‘Umar Türkçe bilmediği ve kulüpte başka yabancı dil bilen olmadığı için Umar’ın ricası üzerine gittim’ cevabını alıyor. Bu olay daha sonra araştırılmadan üstü kapatılıyor” diye konuştu.

 

UMAR’DAN BELGE ALINMADI

Mersin İdmanyurdu maçından sonra Umar’ın serbest kalması için kulübe 1 milyon 8000 bin TL teklif geliyor. Bu miktarı yönetim kabul etmiyor. Bir başka teklif Ankaraspor’dan geliyor. Bu talebe karşı başkan 2 milyon getirin Umar’ı alın diyor. Bu arada Ankaraspor’dan gelen bir görevli, ‘Bana Gökçek bir talimat verirse ben onu yerine getiririm. Biz bu oyuncuyu bir şekilde alacağız’ diye tehdit ediyor.  Daha sonra ise Umar kulüpten kopmak için hazırlıklarını yapmaya başlıyor. Bu arada Umar’ın serbest kalabilmesinin zemini hazırlanıyor. Umar Orduspor maçına çıkmak istemiyor. Yönetim apar topar bir döviz bürosundan 10 bin dolar bulup teknik direktör ile Umar’a gönderiliyor. Fakat kendisinden bu parayı aldığına dair bir belge alınmıyor. Kulüp avukatı da sonraki alacaklarının ödendiğinde belge alınacağını söylüyor” şeklinde konuştu.

 

SAHTE İMZAYLA FAKS

Karmaşıklıkların devam ettiğini belirten Subaşı, “Sonra ise Emin Kar görevi bırakıyor ve Mehmet Pank göreve geliyor. Pank ise avukat ile menajeri kulüpten uzaklaştırıyor. Pank döneminde Atakum’dan Umar’ın serbest kaldığına dair ihtar faksı geliyor. Pank ise bu imzanın sahte olduğunu iddia ediyor. Pank’ın döneminde 2. Başkan olan kişi ise yabancı oyuncuya 3 ay maaş ödenmediği halde serbest kalacağını bilmediklerini söyledi. Bizde yaptığımız araştırmalarda kulübün yöneticilerinin birbirinden habersiz olduğunu gördük. Kulübün avukatının da gerekli uyarıları yapmadığı ve görevini yerine getirmediğini raporlarımıza yazdık. Raporlarımızı da yönetimimize sunduk” ifadelerini kullandı. Fatih TUTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER