'Dışarıdan oyuncu alarak çarkı döndürmek mümkün değil'

Samsunspor’un eski Başkanı İsmail Uyanık, “Samsunspor için her zaman elimi taşın altına koyarım. Dışarıdan her sezon oyuncu alarak bu çarkı döndürmek imkansız. Kalıcı başarılar da elde etmek mümkün değil” dedi

'Dışarıdan oyuncu alarak çarkı döndürmek mümkün değil'

‘Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur’ projesi kapsamında İlkadım Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda oluşturan 20 Ocak 1989 anı köşesinin açılış programına katılan Samsunspor’un eski Başkanı İsmail Uyanık, “Samsunspor için her zaman elimi taşın altına koyarım. Dışarıdan her sezon oyuncu alarak bu çarkı döndürmek imkansız. Kalıcı başarılar da elde etmek mümkün değil” dedi

TEZAHÜRATLARLA KARŞILANDI
Samsun İlkadım İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur’ projesi kapsamında dün İlkadım Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda etkinlik düzenlendi. Samsunspor’un efsane Başkanı İsmail Uyanık, katıldığı programda büyük bir ilgi ile karşılandı. Etkinlikle İlkadım Milli Eğitim İlçe Müdürü Davut Numanoğlu ve İlkadım ilçesinde bulanan bazı okulların müdürleri ile Samsunspor’un eski yönetim kurulu üyesi Tarık Darande de katıldı. İlkadım Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Sezai Tiryaki’nin önderliğinde düzenlenen etkinlikle öğrenciler İsmail Uyanık’ı ‘büyük başkan’ tezahüratları ile karşıladı.
‘ALT YAPI OLUŞTURMAK LAZIM’
Okul Müdürü Sezai Tiryaki’nin girişimleri ile okulda oluşturan 20 Ocak 1989 anı köşesinin açılışını da yapan eski Başkan Uyanık, “Samsunspor için her zaman elimi taşın altına koyarım. Bu sadece kulübün yönetim kurulunda görev almak değil, geniş katılımlı organizasyonlar da olabilir. Dışarıdan her sezon oyuncu alarak bu çarkı döndürmek imkansız. Kalıcı başarılar da elde etmek mümkün değil. Alt yapımızdan oyuncu çıkararak sağlam temeller üzerine bir yapı oluşturmak lazım. Bunun üzerinde çalışmalar yapılmalı” ifadelerini kullandı.
10 BİSİKLET SÖZÜ VERDİ
İlkadım Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Sezai Tiryaki, öğrencilere sadece Samsunspor sevgisi değil spor aşkı da aşılamaya çalıştıklarını söyleyerek, okul bahçesinde oluşturacakları mavi yollar ile bisiklet kullandırmak adına bir kampanya daha başlattıklarını söyledi. Kampanyanın güzel olduğunu söyleyen Uyanık, Okul Müdürü Tiryaki’ye 10 adet bisiklet alarak okula bağışlayacağının sözünü verdi. Uyanık, Samsunspor forması ile kendisini karşılayan öğrencilerle keyifli anlar geçirdi.
Mustafa ATASEVEN

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER