Denetmenler bu hafta  geliyor!

Denetmenlerin ne zaman geleceği ile ilgili bilgi veren Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, “Geçen hafta sayın valimiz İçişleri bakanlığından bir daire başkanımızı arayıp durumu anlattı ve Daire başkanımızda Karabükspor’un işlerinin bittiğini ve önümüzdeki hafta geleceğini söyledi” dedi

Denetmenler bu hafta  geliyor!

Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, sabırsızlıkla beklenen denetmenlerin ne zaman geleceği ile ilgili bilgi verdi.

Başkan Karayılmaz, “Denetleme konusu çok önemli. Bizi yıpratan konuların başında geliyor. Denetmen istedik. Ve bunu devlet eliyle yapalım dedik. Girişimlerimizi geldikten 10-15 gün sonra yaptık. Spor hukuku ile ilgili bir tane müfettiş olduğunu söylediler. O arkadaşımı göndereceğiz dediler. Süreci bekliyorduk o ara Kardemir Karabükspor sorunu çıktı. Karabükspor olayı çok ciddi. Orada yargılanan insanlar var. Bu süreçte olumsuz eleştiriler oldu. Eleştirilerin ardından Geçen hafta sayın valimiz İçişleri bakanlığından bir daire başkanımızı arayıp durumu anlattı ve Daire başkanımızda Karabükspor’un işlerinin bittiğini ve önümüzdeki hafta geleceğini söyledi” dedi.

‘SAVCILIKTAN YARDIM İSTEDİK’

Karayılmaz, “Bu hafta içi gelmesini bekliyoruz. Biz olsak da gelecek olmasak da gelecek.  Savcılık konusuna gelince biz oradan yardım istedik. Yani biz denetmen istiyoruz, mahkeme yoluyla bunu yapın diye talebimiz oldu. Orada hiç kimseyi kişisel bir şey yok. Orada ben hukuk dilini pek fazla bilmem ama avukat arkadaşımızdan aldığımız bili doğrultusunda biz sivil olarak denetlenme yapamıyoruz, bize mahkeme aracılığı ile devlet eliyle bir denetmen, bir hukukçu, bir mali müşavir üç kişiden olan bir heyet gönderin denetlesin ortada bir suç varsa ortaya çıkarsın ve cezalandırılsın istedik” şeklinde konuştu.

Mustafa ATASEVEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER