Darbe Girişimine Onlarda Tepki Gösterdiler

Türkiye Cumhuriyetine karşı 15 Temmuz günü düzenlenen darbe girişimine spor camiasından tepkiler gelmeye devam ediyor

Darbe Girişimine Onlarda Tepki Gösterdiler

Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Ali Şen ve Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Faruk Süren de bu darbe girişimine tepki gösterdi.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN BÜYÜK BİR LİDERLİK GÖSTERDİ"

Fenerbahçe'nin eski başkanı Ali Şen, demokrasinin çağdaş insan için en iyi rejim olduğunu söyledi.

Halkların kendisini yöneten yöneticileri seçmesinin, insan onuru için bir lütuf olduğunun altını çizen Şen, "Halk istemediği sürece hiçbir güç, zorla yönetimi ele geçiremez. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan büyük bir liderlik gösterdi. Demokrasiye sahip çıkması gereken halkı, sokağa davet etmesi tam bir dönüm noktası oldu. Bu dünya siyasi tarihine geçecek bir olaydır, bir liderin işlerin tüm boyutlarına hakim olmadan, tehlikenin büyüklüğünü görüp halkını sokaklara davet etmesi, dünya siyasetine altın harflerle yazılacaktır." dedi.

"HALKIMIZ SAYGI DUYULACAK BİR DURUŞ SERGİLEMİŞTİR"

Galatasaray eski başkanı Faruk Süren de demokrasi kurallarının olduğu bir ülkeye, darbe ile müdahale etmeye çalışmanın çağ dışı bir girişim olduğunu belirtti.

 

 

Halkın, darbe girişimine çok ağır bir yanıt verdiğinin altını çizen Süren, "Halkımız saygı duyulacak bir duruş sergilemiştir ve darbe girişimine mani olmuştur. Bana kalırsa Türkiye'de darbeler ve darbe girişimleri artık tarihe karışmıştır. Yönetime talip olanlar, yalnızca demokrasi içinde bu taleplerini ortaya koymalıdırlar. Yaşanan bu üzücü olaylarda en büyük kazançlardan biri de tüm siyasi partilerin aynı noktada buluşmalarıydı. Çünkü daha önceki darbelerde, bazı siyasi partiler darbecilerin tarafında olmuştu ve ülke büyük zarara uğramıştı." sözleriyle duygularını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER