Çukur Siyaseti Yapanlar O Çukurlara Gömülecekler

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gençlerin arasına ayrılık sokmak isteyenler olduğunu belirterek, ''Buradaki birlikteliğimiz; farklı şehirler, etnik kimlikler noktasında bizleri ayrıştırmak isteyenlere en büyük cevaptır. İşte burada yan yana oturuyorsunuz, aynı salondasınız, aynı çatının altındasınız. İşte Türkiye’nin resmi buradadır.Çukur siyaseti yapanlar o çukurlara gömülecekler.Çünkü bu milletin çukur kazanlara değil, kendisine hizmet edenlere, ihtiyacı var '' dedi

Çukur Siyaseti Yapanlar O Çukurlara Gömülecekler

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği "Gençlik Merkezleri Günleri", ATO Congresium'da başladı. Bekir Develi'nin sunumu ile gerçekleştirilen açılış programında sanatçı Murat Kekilli, şarkılarıyla gençleri coşturdu. Kum sanatçısı Veysel Çelikdemir'in  gösterisinin ardından  Gençlik Merkezleri Arası Türk Müziği Yarışması’nda dereceye giren gençler, çeşitli yörelerden türküler seslendirdi. Daha sonra Gençlik Günleri'nin açılış  konuşmasını yapan Bakan Çağatay Kılıç,  gençlerin üzerlerinde büyük sorumluluklar bulunduğunu ifade ederek, “Sizler, ülkemizin, milletimizin geleceği olduğunuzu bir kez daha ortaya koydunuz. Bu hafta gençlerimiz açısından önemli. Çünkü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve aynı zamanda istiklalimize olan yürüyüşün başlangıcının hatırlandığı hafta" diye konuştu.

 

Gençlere, “ecdada vefayı eksik etmeyin" diye seslenen Bakan Çağatay Kılıç," Ecdadımıza olan birlikteliğimizi ve beraberliğimizi, nereden geldiğimizi asla unutmadan geleceğe yürüyeceğiz. Ama şunu da iyi anlayacağız. Değerli kardeşlerim, sadece hatırlamak değil, şu anda bu yükün sizin omuzlarınızda olduğunu da bilmeniz gerekir. Çünkü bundan çok kısa bir süre önce gazete manşetleri ile siyasi hayatına son verilmesi iddia edilen bir lider o günkü atılan olumsuz havaya yenik düşseydi bugün Cumhurbaşkanımız olamazdı. Hayatta ortaya konan, önünüze gelecek birçok zorluk olabilir, sizi durdurmak isteyenler olabilir, geçmişiniz ile geleceğiniz arasındaki bağın yok etmek isteyenler olabilir. Bunların karşısında hep beraber duracağız. Bir olacağız, beraber olacağız, beraber yürüyeceğiz. Bu ülkenin, bu cennet vatanın 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine sizlerin sayesinde emin adımlarla ilerlediğimizi, yürüdüğümüzü tüm dünyaya haykıracağız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER