‘ÇİFTE STANDART UYGULANMAMALI’

Emniyet müdürlüğünün çizdiği kurallara daima saygılı olacaklarını belirten Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, “Ancak taraftarımıza karşı çifte standart uygulanmamalı. Emniyet yetkilileriyle görüşmemde onlardan talebimiz insani nezaket oldu” dedi

‘ÇİFTE STANDART  UYGULANMAMALI’

EMNİYET YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Samsun 19 Mayıs Stadı etrafında oluşturan geniş çaplı güvenlik çemberine taraftarın verdiği tepkiden dolayı açıklamalar yaptı. Emniyet yetkilileriyle buluşmasında kendilerinden tek bir taleplerinin olduğunu söyleyen Başkan Uyanık, “Biz emniyetimizin çizdiği kurallara daima saygılı olacağız. Ancak taraftarımıza karşı çifte standart uygulanmamalı. emniyet yetkilileriyle görüşmemde onlardan talebimiz insani nezaket oldu” dedi.

‘TARAFTARIMIZ BİZİM KONUKLARIMIZ’

Başkan Uyanık, "Samsunspor taraftarına karşı kaba hoyrat ve nazik olmayan tavra karşıyız. Bunların dışında herkes işini yapmalı. Anlamsız ve altı doldurulmayan izah edilemeyen diretmelerle; seyircimize yapılan kötü davranışa her zaman karşı çıkarız. Çünkü taraftarımız bizim konuklarımız. Bizler hepimiz Samsunspor sevdalıyız. Burada taraftarımızı kollamak zorundayız. Çünkü ortak paydamız Samsunspor” şeklinde konuştu.

‘HER ŞEYİ KONUŞTUK’

Sadece aramalar değil otopark konusu da dahil her şeyi konuştuklarını söyleyen Başkan Uyanık, “Denetlemek aranmak güvenlik önemli şeyler. Abartılı ve kibar olmayan davranışların karşısında olacağımızı söyledik. Emniyet yetkilileri de bunların münferit hareketler olduğunu daha dikkatli olacaklarını ifade ettiler. 35 gün sonra Samsunspor ikinci döneme gereksiz gerilimi geride bırakmış seyircisiyle memurlarıyla daha anlayışlı girecektir. Çünkü ortada paylaşılamayan bir şey yok. Kavga edecek bir sebepte yok” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER