Çarşambaspor’dan flaş açıklama!

Çarşambaspor’da bazı futbolcuların paralarının ödenmediği gerekçesiyle yaptığı açıklamalarının ardından yeşil-beyazlı kulüp bildiri yayınladı.

Çarşambaspor’dan flaş açıklama!

Çarşambaspor’da bazı futbolcuların paralarının ödenmediği gerekçesiyle yaptığı açıklamalarının ardından yeşil-beyazlı kulüp bildiri yayınladı. Açıklamada, “Bazı futbolcularımızın bizlere yazdıkları mesajlar şahsi telefonlarımız kayıtları durmaktadır. 30 yaş ve üzeri takımımızda futbolcu olamayacak olması, futbolcular ile görüşmeler başladı haberinden sonra ortaya çıkmıştır” ifadeleri kullanıldı
‘KULÜBÜMÜZÜ FAZLASIYLA ÜZDÜ’
Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup’ta sezona şampiyonluk hedefi ile başlayan ancak mutlu sona ulaşamayan Çarşambaspor’un yönetim kurulu açıklama yayınladı. Bazı futbolcuların paralarını alamadıkları gerekçesiyle kamu oyu oluşturma çalışmalarının ardından yeşil-beyazlı kulüp yaptığı açıklamada, “Sosyal medya üzerinden kulübümüzden para alamadıklarını söyleyip emeklerinin zayi olduklarını iddia edenlerin iddiası kulübümüzü fazlasıyla üzmüştür. 31 mayıs 2017 tarihine kadar kulübümüzle lisansları olan ve halen Çarşambasporun futbolcusu olan bu kardeşlerimizin emek diye adlandırdıklarını, bizler ise kul hakkı diye idrak eder ve ne kimsenin hakkını yer ne de kendi hakkımızı yediririz” ifadelerini kullanıldı.
‘MESAJLAR KAYITLI DURUYOR’
Açıklama şöyle devam etti: “Kulüp yönetimimiz tarafından hakları olan ve hiçbir BAL ligi kulübünde olmayacak şekilde lig bitmeden 7 Nisan’da ödeme alacak oyuncuların ödemelerinin yapılması planlanmıştır. Takımımızın büyük sıkıntılarının olduğu Şubat ayı içinde, çok büyük sıkıntılarım var deyip hem para verip endişe duyduğumuz ve İstanbul’a gitmesine izin verdiğimiz futbolcunun ertesi gün sosyal medya hesabından sevgililer günü paylaşımları yapması, oysaki tek sevgilisi olan Çarşambaspor ve taraftarlarını o dönemde yalnız bırakması, yine yıllara dayalı dostluk ve rekabetin olduğu Fatsaspor deplasmanı öncesi teknik heyetin ve kulüp yönetiminin izin vermediği halde tesisleri terk ederek gitmesine, yönetim kurulu toplantısının bir futbolcu tarafından videoya çekilip malzeme olarak kullanırız denmesine, ligin sonuncu takımıyla kendi sahamızda şampiyonluk yarışında iken 0-0 berabere kalınmasına, maçta kazanılan penaltıyı, penaltı olmasına rağmen gol olunca formasının altındaki resmi göstereceğim diye birde penaltıcı olmamasına rağmen penaltıyı atmasına ve penaltıyı kaçırıp maçın berabere bitmesine sebep olması, cezaları olduğunu bilmelerine rağmen gol atınca formalarının altındaki resimleri göstermelerine, ligin sonuncusuna, sondan 2. ve 3. takımlarına yenilmesine, ilk yarı itibariyle kendi sahamızda oynadığımız 3 rakip ve mağlubiyetlere, daha kayıtlarımızda olan ve saymadığımız bir sürü olumsuzluğa ve sorumsuzluğa, yine bazı futbolcularımızın bizlere takım hedefinden uzaklaştı diye verdikleri mesajlar hala arşivlerimizdedir. Bazı futbolcularımızın bizlere yazdıkları mesajlar şahsi telefonlarımız kayıtları durmaktadır.”

‘BÜTÜN CEZA UNSUNLARININ KARŞIĞI OLACAKTIR’
“Resimde eklediğimiz bu haber içinde 30 yaş ve üzeri takımımızda futbolcu olamayacak olması, futbolcular ile görüşmeler başladı haberinden sonra ortaya çıkmıştır. 2 Nisan 2017 tarihinden bizim son maçımız olması fakat ligin 9 Nisan’da bittiği düşünülürse; 5 Nisan’da tesislerde takım kaptanları ve bir kaç futbolcu kardeşimizin dahil olduğu toplantı sonucu 7 Nisan 2017 cuma günü takımımızdan futbolcu kardeşlerimiz bizzat kulüp başkanımız tarafından teker teker aranarak kendilerine maç başı ücret ödemek üzere davet edilmesine karşın gelemeyiz diye beyanları olmuştur. Asıl Çarşambaspor yönetimine tüm takım olarak hiçbir ceza kesinti ve erteleme olmayacak şeklinde pazarlık yapmaya kalkışmışlardır. Sezon başından bu tarihe kadar maddi manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayıp, tesisleşme bakım onarım tadilatları, altyapı – A Takım kamp, ulaşım ve konaklama gibi her türlü imkanı sağladık. 1. Lig takımlarının karayolu ile gittikleri organizasyonlara takımın rahatlığı için hava yolu ile katıldık. Geçmiş dönemlerden kalan birçok futbolcunun borçlarını ödedik. Takımın hiçbir iddiası olmamasına rağmen Kastamonu maçında bile futbolcularımıza pirim ödedik. Samsunspordan sonra Samsun’un en büyük kulübü olan, büyük bir ismi marka değeri olan Çarşambasporumuz hiçbir kişi ve kuruluşla pazarlık etmesi veya pazarlık unsuru olması söz konusu değildir ve buna asla izin verilmeyecektir. Yapılan tüm olayların işlenen bütün ceza unsurlarının Çarşambaspor Yönetimi olarak mutlaka karşılığı olacağını bildiririz. Çarşambaspor Yönetim Kurulu.”
Mustafa ATASEVEN
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER