ÇARESİZLİĞİN FOTOĞRAFI!

Maddi sorunlar yaşadığı için lisansları çıkaramayan Samsun Gençlik Spor Kulübü’nün lige katılabilmesi için son gün yarın. Takımdaki oyuncular her türlü fedakarlığı yaparken, yırtık ayakkabıları ile mücadele etmeleri ise duygulandırdı

ÇARESİZLİĞİN FOTOĞRAFI!

FEDAKARLIK YAPIYORLAR

Samsun Gençlik Spor Kulübü alt yapısından yetiştirdiği oyuncularla Hentbol Bayanlar Süper Lig’e çıkma başarısı göstermişti. Fakat geçtiğimiz günlerde lisans işlemlerini maddi sorunlar nedeniyle halledemeyen Samsun ekibinin lige katılıp katılmayacağı da merak konusu. Lisanslar için son gün yarın. Kulübün idarecileri, antrenörleri ve sporcuları takımın ayakta kalabilmesi için her türlü fedakarlığı yapıyor.

‘LİSANSLARIMIZ ÇIKMADI’

Sporcuların yırtık ayakkabıları ile antrenmanlarını yaptığı Samsun Gençlik Spor Kulübü’nün takım kaptanı Şeydanur Yolaçan, “Aksaray’da sezonun ilk Süper Lig maçına çıkacağız. Değil yola çıkmak, henüz lisanslarımız bile çıkmadı. Lisansları hallettik diyelim günü birlik mi gideceğiz? Elimizde avucumuzda hiçbir şey yok. Hocalarımız kredi çekip lisanları halledelim, 14 kişi gitmeyelim de yedeksiz 7 kişi gidelim diye düşünüyor” dedi.

‘KREDİ ÇEKİP BİZLERE VERDİLER’

Yolaçan, “Ben en çok kredi çeken, çocuğunun rızkını bizlere veren biricik antrenörlerimize üzüldüm. Şimdi antrenman yapıyoruz. Ama suyumuz kalmadı. Şoför ağabeyimiz kendi cebinden alıyormuş. Hocalarımız veriyormuş suyun paralarını. Şoför ağabeyimiz çok değerlidir, o da takımımızın bir parçası. Sezon başladı. Ayakkabısı perişan halde olan arkadaşlarımıza hoca kimlerin ayakkabısı perişan diye sorunca, hem çekindiği için hem de acaba hoca kendi cebindeki parayla mi alır diye düşündüğünden sesini çıkaramayan insanlarız” diye konuştu.

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER