Canberk Aydın: 'Fedakarlık yapıyorum'

Samsunspor'un genç futbolcusu Canberk Aydın, sık sık sakatlanması konusuna açıklık getirdi.

Canberk Aydın: 'Fedakarlık yapıyorum'
TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'lu futbolcular Atakum ilçesinde bir kafeteryada futbolcu Canberk Aydın'ın organizasyonunda buluşarak birlikte kahvaltı yaptı.

Teknik Direktör Osman Özköylü ve tüm futbolcuların katıldığı kahvaltıda futbolcular Giresunspor maçı öncesinde galibiyete şartlandı. 

Kahvaltının ardından Canberk Aydın, geçen hafta ligin en güçlü takımlarından Eskişehirspor'a karşı ligin en iyi futbolunu oynadıklarını söyledi.     

İstedikleri zaman bazı şeyleri başarabildiklerini belirten Canberk, "Eskişehir maçında iyi oynadık ama skora yansıtamadık. İnşallah bu hafta da iyi oyunumuzu sergileyip skora yansıtarak puan almamız lazım. Bütün şehrin ve takımın buna ihtiyacı var. Oynadığımız bütün rakipler Samsunspor ile oynadıklarında korkarak başlıyorlar maça. Ligin devre arasına kadar toplayacağımız puanlarla ilk devreyi iyi bir yerde kapatırsak ikinci yarıda bunu telafi edeceğimizi düşünüyoruz. Bunun örneklerini bir kaç sene öncede verdik. İlk yarı nerelerdeydik ikinci yarı play-off finali oynadık. Bu ligde herkes herkesi yeniyor hiç bir şey belli değil. Lig aslında ikinci yarı başlıyor" dedi.

Sık sık sakatlanması konusuna da değinen Canberk, "Sakatlanınca hemen takımın yanında olmak istiyoruz. Tabi tam olarak iyileşmeden sahaya çıktığımız için yeni bir sakatlık daha yaşanıyor. Bu da bizim fedakarlığımızdan kaynaklanıyor. Bir şansızlık var. Sahaya çıktığım zaman neyim var neyim yok elimden geleni vermeye çalışıyorum. İnşallah önümüzdeki hafta ve bu hafta elimden ne geliyorsa yine yapmaya çalışacağım." ifadesini kullandı.
Takım kaptanı Mehmet Çakır ise, Giresunspor ile zorlu bir maç oynayacaklarını kaydetti. 

Ligin 1. devresinin son 2 maçını oynayacaklarını hatırlatan Mehmet, "Geçen hafta Eskişehirspor maçında çok iyi bir oyun ortaya koyduk ama karşılığını alamadık. Bu 2 maçtan bizi ligde daha rahatlatacak puanlar almak istiyoruz. Çünkü maçlarda galibiyet almak için elinden geleni yapan bir takım var. Son dakikaya kadar her türlü mücadeleyi yapıyoruz. Ligin 2. devresi çok daha zor olacak, onun için son 2 maçtan maksimum puanlar almamız lazım. İnşallah istediğimizi gerçekleştiririz." şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER