Can Muhammet Vural, polimiği sürüyor

Erzurum kampından üniversitesi sınavı için izin aldıktan sonra geri dönmeyen Can Muhammet Vural ile Samsunspor yollarını ayırdı ama tartışma bitmedi.

Can Muhammet Vural, polimiği sürüyor

Erzurum kampından üniversitesi sınavı için izin aldıktan sonra geri dönmeyen Can Muhammet Vural ile Samsunspor yollarını ayırdığını açıklamıştı. Ardından ise oyuncu yaptı. Kırmızı-beyazlı ekibin Genel Menajeri Reşat Çağan ise, “Telefonla bana ulaşan ağabeyi bunun gerekçesini, 'Biz şu anda çocuğumuzu göndermek istemiyoruz. Psikolojik sorunları var’ şeklinde izah etti” dedi

ÖNCE KULÜP SONRA CAN AÇIKLAMA YAPTI

Samsunspor’un, Atakum Belediyespor’dan bir ay önce kadrosuna kattığı Can Muhammet Vural’ın üniversitesi sınavı için izin alarak Erzurum kampından ayrılıp geri dönmemesine üzerine polemik çıktı. İlk olarak Samsunspor’dan, “Samsunsporumuzun, Atakum Belediyespor'dan kadrosuna kattığı ve takımla birlikte idmanlara çıkan genç oyuncusu Can Muhammet Vural ile ilişiği kesildi. Teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda genç oyuncunun Samsunsporumuzla yolları ayrıldı” açıklaması yapıldı. Ardından ise Can önce sosyal medya hesabından, “Efsane takım Samsunspor ile yapmış olduğum prensip antlaşmasını karşılıklı olarak fes etmiş bulunmaktayız. Bazı medya kuruluşlarınca hakkımda yapılmış olan asılsız haberler tarafımızca üzüntüyle karşılanmaktadır. Yollarımız ayrılmıştır. Ancak bu karşılıklı olarak alınan bir karardır. Benim yetersizliğimle ilgili haberler asılsızdır. Şahsım adına öncelikle yeni takımıma Samsunspor’a büyük taraftarına Samsun halkına dostlarıma kamuoyuna teşekkür eder ve saygılarımla arz ederim” ifadelerini kullandı.

AĞABEYİ TELEFONLA ARADI

Can Muhammet Vural’ın yaptığı bu açıklamanın ardından kırmızı-beyazlı ekibin Genel Menajeri Reşat Çağan’da önceki gece yarısı kulübün internet sitesinden bilgi notu yayınlattı. Samsunspor’un yollarını ayırdığı Can Muhammet Vural ile ilgili Genel Menajer Reşat Çağan, “Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Fakültesi sınavına katılmak için Samsun’a giden 4 oyuncumuzdan biri olan Can Muhammet Vural, takımımızın Erzurum kampına geri dönmemiş, telefonla bana ulaşan ağabeyi bunun gerekçesini, 'Biz şu anda çocuğumuzu göndermek istemiyoruz. Psikolojik sorunları var. Siz Samsun’a döndükten sonra bu konuyu sizinle yüz yüze konuşmak istiyorum' şeklinde izah etmeye çalışmıştır. Bunun üzerine gelişmeleri aktardığım başkanımız İsmail Uyanık’ın, ortada hiçbir neden yokken, sezon öncesinde herhangi bir sendrom yaşamamak için bizzat kendisinin talimatı ile adı anılan oyuncunun kulübümüzle ilişiği kesilmiştir” diye konuştu.

Gazete Gerçek-Mustafa ATASEVEN
 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 10:43

Mustafa Döver1

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER