Çalımbay: Saygısızlık yaptı

Trabzonspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Sosa ve Esteban'ın mazeret sunmadan kampa geç katılmalarını ''saygısızlık'' ifadesiyle değerlendirdi.

Çalımbay: Saygısızlık yaptı

Rıza Çalımbay konuyla alakalı olarak yapmış olduğu açıklamada,  “Ben oyuncularımla gitmeden önce konuştum. Kimse geç kalmayacak dedim. Yabancılara zaten ekstra izin verdik. Eğer mazeretiniz varsa Konyaspor maçında oynamasın dedim. Katılım tarihinde herkes burada olacak dedim. 

Sosa ve Esteban’ın gelmemesi bir kere arkadaşlarına saygısızlık

Bütün takım geldi, sadece Onazi izin istedi, annesi rahatsızdı. Gidebilir miyim dedi ve yerli oyuncuların katıldığı tarihte takıma katılacağım dedi ve geldi. Bütün takım geldi, Sosa ve Esteban yok. Niye yok. Yabancı oyuncuların yaptığı bir şey var, ya pasaport kayboluyor, ya bilet gidiyor ya da uçak kaçıyor. Ama giderken neden kaçmıyor bu uçak. Herkes gelmiş, 2 kişi yok. Sosa ve Esteban’ın gelmemesi bir kere arkadaşlarına saygısızlık. Tabii ki ceza alacaklar. Hele ki 2 oyuncu da tecrübeli isimler. Bir mazeretin varsa bildireceksin. 

Ben cezadan taraftar olan birisi değilim ama burada önemli olan takıma yapılan hareket. Bütün arkadaşların burada çalışıyor ama sen yoksun. Bu oyuncularla konuşmanıza gerek bile yok. Futbolcu bunu yapıyorsa, söyleyecek bir şey yok. Ne söyleyecek ki sana. Uçak kaçtı diyecek, bu böyle oldu diyecek. Bunlarla uğraşacak durumda değiliz. Bizim için önemli olan takım. Uymayan arkadaşlar cezaya katlanacaklar” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER