Çakır İçin Akılalmaz Suçlama!

UEFA'nın Cüneyt Çakır'ı EURO 2016'da yarın oynanacak İtalya-İspanya Son 16 Turu maçına atamasının ardından Çizme basını paranoya yaşamaya başladı

Çakır İçin Akılalmaz Suçlama!

İtalyanlar, Çakır'ın, İrlanda karşısına İtalya'nın yedeklerini çıkarıp Türkiye'nin elenmesine neden olan teknik direktör Antonio Conte'den intikamını alacağını yazdı.

LA GAZETTA DELLO SPORT VETUTTOSPORT

Üstelik bu iddialar öyle sosyal medyada kendini bilmez birkaç İtalyan fanatik tarafından gündeme getirilmedi... Cüneyt Çakır'ın İtalya'dan intikam alacağını yazanlar, La Gazetta dello Sport ve Tuttosport gibi saygın (!) gazeteler...

'TÜRKLER, CONTE'Yİ SUÇLUYOR'

La Gazetta, "Türkiye İtalya'yı İrlanda'ya yatmakla suçlarken Collina (UEFA Hakem Komitesi Başkanı) İtalya-İspanya maçına Türk hakemi gönderiyor" yorumunu yaptığıhaberinde şu ifadeleri kullandı: "İrlanda maçının bitimine birkaç dakika kala İtalya'nın yediği gol, Türkiye'yi EURO 2016'dan eleyip şoke etti. Türkler, Conte'yi Juventus'un Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'a elenmesinin intikamını almakla suçladı."

TUTTOSPORT 'KARA LEKE' ARADI

Tuttosport da, "Türkiye, İrlanda yenilgisi nedeniyle İtalya'ya çok kızgın. Gök Mavililer'in teknik direktörü Conte, intikam almakla suçlanıyor" ifadelerini kullandı. Tuttosport, hakemimiz Cüneyt Çakır'ın yönettiği uluslararası maçların listesini yayınlayıp kara bir leke aradı ama bulamadı.

 

İSPANYOLLAR YORUM YAPMADI

İtalyanlar, Çakır'ın İtalya'dan Türkiye'nin intikamını alacağını yazarken, İspanyol basını Türk hakemin atanmasını yorumsuz verdi. Marca ve AS'ta Çakır ile ilgili olumsuz bir ifade yer almadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER