Büyük hayallerimiz var

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, Dünya Şampiyonası öncesinde yaptığı açıklamada büyük hayallerinin olduğunu belirterek, "Madalya alacak kalitede bir takım olduğumuza inanıyorum" dedi

Büyük hayallerimiz var

22-30 Eylül tarihlerinde İspanya'da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası öncesinde son hazırlıklarını tamamlayan A Milli Kadın Basketbol Milli Takımı'nda Başantrenör Ekrem Memnun, değerlendirmelerde bulundu. Büyük hayallerinin olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Memnun, "Ama bunları gerçekleştirmek kolay değil. Neyin ne olduğunu biliyoruz. Eksik olduğumuz yerleri biliyoruz. Öbürlerinden fazla olabileceğimiz yerleri biliyoruz. Mayıstan beri kamptayız. Yeni oyuncular da katmak istedik. Sorumluluk alan oyuncuları çağırdık. 7 Mayıs’tan beri çok sıkı çalıştık. Bütün amacımız zayıf olduğumuz noktaları daha az zayıf, güçlü olduğumuz noktaları da daha güçlü gösterebilmek. Bütün planımızı bunun üzerine kurduk. Fiziksel ve mental olarak iyi hazırlandığımızı gördüm. Potansiyelimizin tamamını şu anda ortaya koymuş durumda değiliz. Önümüzde bir hafta daha var. Turnuva haftasında da oyunumuzu yukarı götüreceğimizi düşünüyorum. Neticede turnuva tecrübesi yüksek olan bir takımız" açıklamasını yaptı.

ÇOK CİDDİ RAKİPLER VAR

Turnuvanın çok sert olacağını sözlerine ekleyen Memnun, "Çok ciddi rakipler var. Bizim amacımız hep yarışın içinde, hep pozitif kalmak. Turnuvalar kolay organizasyonlar değildir. Her şey anlık değişir. Senin çok daha iyi takım olman, çok daha iyi oyuncularının olması ya da daha az iyi oyuncularının olmasının pek bir anlamı yoktur. O gün o 40 dakika daha az kırılgan olan, daha iyi olan, her şeyini ortaya koyan kazanır. Bu yüzden bütün bu hazırlık sürecinde oyunculara hep pozitif olmamızın ve yarışın içinde kalmamızın önemini anlattık. Bunu gerçekleştirebilecek güçte olduğumuzu biliyorum. Takımıma çok inanıyorum. Bizi iyi şeyler beklediğini düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER