'Burada başarmamak mümkün değil'

Takımın eskiden kentteki otopark ve tuvaletten gelen gelirlere muhtaç olduğunu ifade eden Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, “Artık takımımızın arkasında kocaman bir şehir, yöneticileri ve taraftar var. Burada başarmamak mümkün değil” dedi

'Burada başarmamak mümkün değil'

Samsunspor’un Başkanı İsmail Uyanık, TFF 2. Lig’de mücadele edecek olan kulüplerinin arkasında, kentin ciddi desteği olduğunu söyledi. Uyanık, arkalarındaki bu destekle, kulübü hak ettiği yere getireceklerini belirtti. İsmail Uyanık, “Göreve geldiğim günden buyana, Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanlarını zaman zaman ziyaret ediyorum. Ben çok moral aldım. Bizim zamanımızda eskiden, böyle Samsunspor sevgisi ile dolu başkanlar yoktu. Hem formalar hem de amblemler var odalarında” dedi.

‘İSTANBUL’DA BİR MAZİM VAR’

Başkan Uyanık, “ Hepsi ilçelerine sportif anlamda yatırımlar yapıyor. Ben Samsunspor’a ilk yönetici olduğum zaman İstanbulspor’da bir mazim vardı; rahmetli Ali Baba, beni yönetime alınca çok basit gelmişti işler. ‘Takımın arkasında koskoca bir şehir ve taraftar var’ demiştim. Şimdi Samsun’da da her şey var. Burada da takımımızın arkasında kocaman bir şehir, yöneticileri ve taraftar var. Burada başarmamak mümkün değil” diye konuştu.

‘EN BÜYÜK KAZANÇ’

İsmail Uyanık, şöyle devam etti; “Samsunspor, Yabancılar Çarşısı’ndaki tuvaletten gelen gelire muhtaç kalmıştı. Bir de Cumhuriyet Meydanı’ndaki otopark gibi şeylere mahkum kalmıştı. Samsunspor, Samsun’un en büyük kazancıdır. Takımız bugün siyasileri ve kentin yönetimini kazanmıştır. Samsun’da artık bir yardımlaşma geleneği var. Bu çok önemli.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER