Bu Mu Samsunspor'a Verilen Değer?

Samsunspor’a ek gelir sağlamak için başlatılan kısa mesaj kampanyasında 24. gün geride kaldı. 1 milyon 279 bin 884 genel nüfusu olan Samsun’dan sadece asgari ücretle çalışan iki kulüp personelinin bir aylık maaşını karşılayabilecek ücret toplanabildi

Bu Mu Samsunspor'a Verilen Değer?

İLGİ GÖSTERİLMEDİ

Kulübe ek gelir kaynakları sağlamak isteyen Samsunspor, GSM operatörleriyle irtibata geçip Turkcell ile el sıkışmıştı. ‘Her şey Samsunspor için’ sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına Turkcell hattı olan herkes SMS yoluyla katılabiliyor. Cep telefonlarının mesaj bölümünden ‘Her Şey Samsunspor İçin’ yazılıp 1965’e yollanınca Kırmızı-Beyazlı kulübün kasasına mesaj başı 5 TL giriyor. Samsunspor Yönetim Kurulu’nun başlattığı kampanyanın üzerinden ise tam 24 gün geçti.

SADECE 3 BİN 900 TL

Bu zaman içerisinde sadece 780 kişi mesaj atarak kulübe destek oldu. Atılan mesajlardan dolayı ise kulübün kasasına 3 bin 900 TL para girdi. 1 milyon 279 bin 884 genel nüfusu olan Samsun’un sadece asgari ücretle çalışan 2 kulüp personelinin maaşını karşılayabilecek kadar destek olması Samsunspor’a verilen değeri bir kez daha gözler önüne serdi. Asgari ücretle çalışan bir kişinin kuruma toplam maliyeti ise yaklaşık bin 900 TL.

Fatih TUTAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER