‘Bu karar örnek olur’

Tahkim Kurulu’nun Ufuk Selim Teber için Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından verilen kararı bozmasının örnek niteliğinde olduğunu belirten Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, “Ayak oyunlarıyla kulüplerin sırtından gereksiz fazla paraların kazanılması dönemine son olma noktasında bu kararın örnek olacağını temenni ediyoruz” dedi

‘Bu karar örnek olur’

2017 YILINDA PARASI ÖDENMİŞ

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Ufuk Selim Teber için verilenen kararın Türk futbol tarihine örnek niteliğinde olduğunu söyledi. Kararın örnek nitelikte olduğunu belirten Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, “Türk futbolunda önemli bir konu TFF tarafından sonuca bağlandı. Takımımızın kasasından haksız yere çıkacak olan 585 bin Euro’dan UÇK kararı sonrası kulüp avukatlarımızın çabasıyla Türk futbol tarihinde kulüplerin lehine olacak ve ender sayılabilecek bir karara imza attılar. 2 senelik anlaşması olan bir oyuncu, bizde birinci sene 3 maç oynuyor, sakatlanıyor ve gidiyor. Bu birinci senenin parasını 5 sene sonra Samsunspor Kulübü 2017 yılında yaptığı protokolle tamamını ödüyor” dedi.

‘UYUYAN DOSYA ÇIKARILIYOR’

Başkan Uyanık, “Yılport Samsunspor, Türkiye gündemine geldiği anda, bu uyuyan dosya tekrar çıkarılıyor ve ikinci sene futbolcu Karabükspor’da futbol oynadığı halde Samsunspor’dan oynamadığı ikinci senenin de parası alınmaya çalışılıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’de artık haksız, hukuksuz ve vicdani olarak borçlu olmayan yerlerde sadece bu kulüplerin zaaflarından, dernekler statüsünde yürütülen kulüplerin kurumsal hafızalarının ve yeterli savunmalarının olmamasından kaynaklanan ayak oyunlarıyla kulüplerin sırtından gereksiz fazla paraların kazanılması dönemine son olma noktasında bu kararın örnek olacağını temenni ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER