Böyle Ceza Sistemi Görülmedi!.

Sarı kırmızılı Galatasaray yönetimi daha önce hiç görülmemiş bir ceza yöntemiyle rekora ulaştı

Böyle Ceza Sistemi Görülmedi!.

2015-16 sezınunda saha da gösterdikleri hatalar sonucu sarı kart ve kırmızı yiyen Galatasaray oyuncuları yeni ceza yöntemi karşısında donup kaldı

Sarı kırmızılı kulüp, gördüğü bu kartlar yüzünden Hollandalı futbolcu Sneijder’e çıkarılan fatura tam 2.3 milyon Euro oldu.

Hakeme karşı 8 kere sarı kart gördüğü için itirazda bulunan futbolcu görülmemiş bir cezaya çarptırılan Hollandalı futbolcuyu takiben 845 bin Euro ile kaptan Selçuk İnan oldu


REKOR CEZALAR NASIL BELİRLENDİ?


Futbolculara uygulunan bu ceza yöntemi, oyuncuların aldıkları maaşlar üzerinden hesaplanarak yapıldı.
Futbolcunun dönemlik aldığı maaş 300'e bölünerek hesaplanan bu ceza sistemi, oyuncunun her yediği kartta arttı
SEN MİSİN 8 KART GÖREN

Sarı kırmızılı futbolculara verilen ceza, Makbuzu ve nedeniyle futbolcuların evlerşine gönderildi

En ağır para cezasını ise hakeme karşı 8 kere kart göterildiği için itirazda bulunan yönetimden habersiz röportaj veren ve Galatasaray yönetimini küçük düşürücek ifadelerde bulunan Hollandalı futbolcu Sneijder’e kesildi.

Sneijder’in 2.3 milyon Euro cezasında aslan payını hakeme itirazdan gördüğü 8 sarı kart aldı. İzinsiz röportajdan aldığı 150 bin Euro civarındaki ceza da eklendiğinde toplam rakam 2.3 milyon Euro gibi astronomik bir düzeye ulaştı.

YENİ SEZONDA ÖDEYECEKLER

Para cezası kendisine noter kanalıyla tebliği edilen Hollandalı oyuncuya bunun yanı sıra, yeni sezon hazırlıklarına katılmadığı her gün için ayrıca ceza kesilecek.Sneijder’den sonra en yüksek ceza alan oyuncu ise 845 bin Euro ile hırçın bir sezon geçiren kaptan Selçuk İnan oldu. Galatasaraylı yöneticiler, geride kalan sezonun başında Florya’da takıma tebliğ ettikleri disiplin yönetmeliğini hiç taviz göstermeden uygulamaya devam edeceklerini söylediler..  14 futbolcuya kesilen bu para cezaları 2016-2017 sezonundaki ödemelerinden düşülecek. Oyuncuların geçen seneden hak ettikleri kazançlarına dokunulmayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER