‘BİR LAFA BAKARIZ LAF MI DİYE…"

Spor yorumcusu Turgay Demir'in ulusal bir televizyon kanalında 'Samsun futbol şehri değildir' sözlerine Yılport Samsunspor Kulübü'nden, “Suskunluğumuz asaletimizdendir her lafa verilecek bir cevabımız vardır. Lakin bir lafa bakarız laf mı diye…" cevabı verildi

‘BİR LAFA BAKARIZ LAF MI DİYE…"

SÖZLERİ OLAY OLMUŞTU

Spor yorumcusu Turgay Demir'in ulusal bir televizyon kanalında 'Samsun futbol şehri değildir' sözlerine Yılport Samsunspor cephesinden cevap geldi. Ayrıca Demir’e, kırmızı-beyazlı ekibin binlerce taraftarı da sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Demir'in programda söylediği ve ortalığı ayağa kaldıran sözleri şu şekilde: “Geçende Samsunlular bana kızıyor, Samsun bir futbol şehri değil diyorum, biz her maça 20 bin gidiyoruz diyorlar. Kardeşim lige çıkıyorsun 5 bin kişi oynuyorsun. 50 defa geldim Samsun'a neye kızıyorsun. Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Sakarya, Kayseri futbol şehri amatörde de olsa tribünleri dolar ama Samsun değil. Samsun lige çıksın 5 bin kişi zor görürsün tribünde."

‘HADDİ BİL’ TEPKİSİ

Yılport Samsunspor Kulübünün paylaşımı sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Ayrıca Turgay Demir'e, kırmızı-beyazlı kulübün taraftarları da sosyal medya üzerinden yoğun tepki gösterdi. Taraftarlar, program devam ederken Turgay Demir'e tepkilerini yüzlerce mesaj atarak dile getirdiler. Samsunspor taraftarı, Turgay Demir'in Samsun ve Samsunspor camiasından özür dilemesini istiyor. Kırmızı beyazlı taraftarlar, Turgay Demir'e 'haddini bil Turgay Demir' diye seslendi. Kırmızı-beyazlı kulüp, sosyal medya hesabından ise, “Suskunluğumuz asaletimizdendir her lafa verilecek bir cevabımız vardır. Lakin bir lafa bakarız laf mı diye" ifadelerinin kullanıldığı açıklama yapıldı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER