Beşiktaş'ın Gomez'i Kadroda Tutma Planı!

Mario Gomez’i kadrosunda tutmak isteyen Beşiktaş yönetimi, Alman futbolcuya, “Kal, seni satarsak, sana pay verelim” diyecek

Beşiktaş'ın Gomez'i Kadroda Tutma Planı!

Attığı gollerle Beşiktaş’a şampiyonluk yarışında büyük katkı sağlayan Mario Gomez’in yeni sezonda da takımda kalmasını isteyen Siyah-Beyazlı kurmaylar düğmeye bastı.

Sezon başında İtalya’nın Fiorentina takımından 1+1 yıllığına kiralanan Alman oyuncunun ikinci senesini Kartal’da geçirmesi için kararı kendisi verecek. Ancak oyuncunun anlaşmaya göre kalıp kalmama kararını 30 Nisan’a kadar vermesi gerekiyor.

Ya Fiorentina’ya dönme kararı alacak ya da Beşiktaş’ta 1 yıl daha kalma maddesini kullanacak olan yıldız futbolcunun, Avrupa’nın büyük kulüplerinin radarına girmesi de Siyah-Beyazlılar tarafından yakından takip ediliyor. Gomez “Kalacağım” derse Beşiktaş 1 milyon Euro gibi sembolik bir ücret karşılığında oyuncunun bonservisine sahip olacak.

HEM BEŞİKTAŞ HEM GOMEZ KAZANACAK

Gomez’in takımda kalmasını isteyen Beşiktaş Yönetimi ise oyuncu ve Fiorentina ile yapılan sözleşmede yer alan maddeye göre hareket edecek. Eğer Gomez, Fiorentina’ya geri dönerse ve İtalyanlar da oyuncuyu satarsa Beşiktaş bu satıştan yüzde 50 pay alacak.

Ancak Siyah-Beyazlılar, Gomez’e ekstra kazanç sağlayabileceği yeni bir teklif sunmayı planlyor. Alman futbolcudan İtalya’ya dönmemesini isteyecek olan yönetim, “Eğer kalırsan ve bizden başka bir takıma satılırsan, sana bonservisinden pay verelim” teklifini sunacak.

Gomez bu teklifi kabul ederse hem Beşiktaş pastanın büyük kısmını alacak hem golcü oyuncu ekstra para kazanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER