'Ben çağırdım' demişti! Gerçek ortaya çıktı

Fatih Terim, Kosova maçı sonrası yaptığı basın toplantısında, Volkan Demirel'i Milli Takım'a çağıran ilk kişinin kendisi olduğunu söylemişti. Ancak gerçek böyle değilmiş...

'Ben çağırdım' demişti! Gerçek ortaya çıktı
TFF kayıtlarına bakıldığında Volkan Demirel'in ilk kez Şenol Güneş tarafından milli takıma çağrıldığı, ilk maçına da Ersun Yanal döneminde çıktığı görülüyor.

A Milli Futbol Takımımızın Kosova maçı kadrosu açıklandığında, daha önce kadroya çağrılmayan Arda Turan ve birkaç oyuncuya yeniden davet gönderildiği ancak Volkan Demirel'in yine çağrılmadığı görülmüştü. 35 yaşındaki file bekçisi, konuyla ilgili görüşleri sorulduğunda "Demek ki benim lobim yok" diyerek Fatih Terim'e gönderme yapmıştı.

Kosova maçı sonrası konuyla ilgili düşüncesi sorulan Terim ise, "Volkan'ı duydum. Volkan Demirel'i ilk kez milli takıma çağıran benim. 2005'ten 2013'e kadar da kötü oynasa da kaleyi ona verdim. Volkan'ı kadroya alırken lobisi mi vardı! 2. kaleci bile yapmadım Volkan'ı. 2008'de kırmızı kart gördüğünde dahi hep oynattım. Volkan'ın milli takımda oynama isteğine veriyorum bu sözlerini. Ne yani, Yalçın tweet atmamış mıydı bize? Bunlar olabilir." ifadesini kullandı.

Ancak TFF kayıtlarına bakıldığında, Terim'in sözlerinden farklı bir durum ortaya çıktı. Volkan Demirel'in ilk kez Şenol Güneş tarafından milli takıma çağrıldığı, ilk maçına da 28.04. 2004 tarihinde Ersun Yanal döneminde çıktığı görüldü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER