Başkan Yılmaz'dan Samsunspor'a can suyu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın girişimleri sonucu Samsunspor’un Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) acil ödemesi gereken yapılandırılmış borcu kaynak bulunarak ödendi. Futbolcu alacaklarıyla ilgili ise çalışma sürüyor.

Başkan Yılmaz'dan Samsunspor'a can suyu

Samsunspor'un acil ödenmesi gereken ve ödenmediği takdirde büyük bir çıkmaza gireceği Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan yapılandırılmış taksitli borcu Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'in girişimiyle kaynak bulunarak ödendi.

BÜYÜKŞEHİRDEN CAN SUYU

Samsunspor’un Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) yapılandırılmış borcunun ödenmesi gerekiyordu. Bugün taksidin son günü olması nedeniyle acil bir şekilde durumdan haberdar edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın girişimleriyle üretilen kaynak sayesinde kırmızı-beyazlı ekibin 187 bin 710 TL’lik borcu SGK’ya yatırıldı.  Samsunspor Kulübü, taksidin ödenmesiyle büyük bir maddi yükün altından kurtarıldı. 

FUTBOLCU ALACAKLARI İÇİN ÇALIŞMA SÜRÜYOR 

Ödeme sayesinde kulübün yapılandırılmış borçlarının yasal olarak devam etmesi sağlanırken, futbolcu alacaklarıyla ilgili de çalışma başladığı öğrenildi. Samsunspor’da yarın ödenmesi gereken 5 futbolcu ile diğer alacaklar üzerinde ise kaynak arayışları sürüyor. Samsunpor'un şuan bulunduğu maddi çıkmazdan kurtarılması için büyük çaba harcanırken, acil ödenmesi gereken futbolcu alacaklarının yarın oyuncuların hesaplarına yatması bekleniyor. Kulübün büyük bir yükten kurtarılması ise sevinçle karşılandı.

Fatih TUTAR

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER