Barcelona O Kişiyi Takas Etmeyi Düşünüyor

İspanyol basını, Barcelona'nın Mesut Özil için Sandro, Munir ve Arda Turan'ı teklif edeceğini yazdı

Barcelona O Kişiyi Takas Etmeyi Düşünüyor

İspanya'nın prestijli gazetesi As,  Barcelona'nın  Mesut Özil'i istediğini yazdı. Ancak mali anlamda zor günler geçiren kulüp için çözüm,  Arsenal'in yıldız futbolcu karşılığında Katalanlar'dan Sandro, Munir ve  Arda Turan'ın takas edilmesi.

Katalanlar, önümüzdeki yaz transferleri için  Real Madrid'in eski yıldızı  Mesut Özil'i düşünüyor. Kulübün teknik sekreteri, 2013 senesinde Eflatun-Beyazlılardan Premier Lig ekibi  Arsenal'e transfer olan Alman oyuncunun La Liga'ya geri dönüşü için kolları sıvadı, ancak bu göründüğü kadar kolay olmayacak.

ANTI-BARÇA MADDELER

As gazetesinin iddiasına göre, Özil'in Premier Lig'te mutlu olmaması ve  İspanya'yı özlediğini belirtmesi, yıldız oyuncunun teklif gelmesi halinde  Barcelona'yı tercih edebileceğini işaret etmekte. Ancak, Mesut'un eski kulübü  Real Madrid, asist kralı oyuncusunun La Liga'da herhangi bir takıma dönüşünü engellemek için oyuncusuna imzalattığı anlaşmaya bazı maddeler ekletmişti.

FootballLeaks sitesinin açıkladığı o maddelere göre, 27 yaşındaki oyuncu, transfer olduğu  Arsenal'den başka bir İspanyol takımına gitmeye karar verdiği takdirde  Madrid ekibinin 48 saat içinde olası transferi engellemeye hakkı var. Ancak eğer Eflatun-Beyazlılar transfere izin verir ve  Arsenal bu hamleden 50 milyon eurodan fazla kazanırsa, bu gelirin %33'ü  Florentino Perez'in kasasına girecek.  Barcelona bu anlaşma şartlarında hukuk boşluğu bulup 'anti-Barça' maddelerden muaf olmaya çalışıyor.

ÇÖZÜM: TAKAS

Öte yandan  Arsenal'in Sandro, Munir ve  Arda Turan ile ilgilendiği biliniyor. Ekonomik yönden zor günler geçiren Katalanlar için bu üç futbolcu karşılığında  Mesut Özil'in takıma gelişi çözüm olabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER