Bakan Kılıç'tan Önemli Açıklamalar

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, A Milli Futbol Takımımızın 2 – 0 kazandığı Çek Cumhuriyeti maçı öncesi ve sonrasında önemli açıklamalar yaptı

Bakan Kılıç'tan Önemli Açıklamalar

Bakan Çağatay Kılıç, A Milli Futbol Takımımızın EURO 2016’da 2-0 kazandığı Çek Cumhuriyeti karşılaşmasını izlemek üzere Fransa’ya giderken uçakta basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

 

Futbolda her sonucun olabileceğini, oysa milli takımımızın EURO 2016’ya katılmış olmasının başlı başına bir başarı olduğuna dikkat çeken Bakan Çağatay Kılıç, ilk iki maçta alınan başarısız sonuçlar sonunda başta Fatih Terim olmak üzere futbolcuların eleştirinin ötesinde ağır hakaretlere uğramasına tepki gösterdi. Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:


“Futbolcularımıza bu kadar insafsızca eleştiri yapılması doğru değil”

 

“Bu milli takım, bizim milli takımımız. Bugüne kadar Ay-yıldızlı formaya büyük emekler vermiş kardeşlerimizden oluşmuş bir takım. En başta da kaptan Arda. Arda, Türk futbolu için önemi bir kardeşimiz. Şu anda Barcelona’da oynuyor. Daha önce de Atletico Madrid’de oynadı. Yani Türk futbolunu ve Türkiye’yi Avrupa’da iyi temsil eden bir kardeşimiz. Herkesin iyi günleri, kötü günleri olabilir. Bir maçtan dolayı, bir hareketinden dolayı kariyeri açısından önünde uzun bir zaman olan bir futbolcumuzu bu kadar insafsızca eleştirilmesi doğru değil. Bu sadece Arda için değil tüm futbolcularımız için geçerli.”


“Kimsenin Kimseye Hakaret Etme Hakkı Yok”

 

Millilerin İspanya maçı sonrasında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in kızına sosyal medyada yapılan çirkin paylaşımları hatırlatarak tepki gösteren Bakan Çağatay Kılıç, “Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok. Hiçbir vatandaşımızın başka bir vatandaşımıza hakaret etme özgürlüğü diye bir şey yoktur. Tabii ki bir babanın kızına yapılan hakaretler karşısında isyan etmesi doğaldır ve Fatih Hoca hukuken de bütün haklarını da arayacaktır” diye konuştu. Bakan Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşte biz bu yüzden sporda tribünde küfür, şiddet istemiyoruz”

 

“Burada kabul edilemez bir durum var. Biz ‘neden sporda tribünde küfür, şiddet istemiyoruz’ diyoruz, işte bundan dolayı. Bu aynı zamanda bir kişilik hakkı ihlali. Çünkü, hiç kimsenin başka birisine hakaret etme hakkı yoktur. Eleştiriye bir şey demiyoruz. Eleştiri olabilir. Benim ailemle, evlatlarımla ilgili böyle bir şey yapılırsa ben de hukuki hakkımı her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi sonuna kadar kullanma hakkına sahibim. Hakaret kabul edilebilir bir şey değildir. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, milletvekillerimize, kamu hizmeti yapan herkese, bir vatandaşa hakaret kabul edilebilir bir şey değildir.” ​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER