Aziz Yıldırım'ın Başkanlığı Düştü !

Fenerbahçe eski kongre üyesi Recep Özcan, "Aziz Yıldırım toplamda 1292 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. Talimatnameye göre Yıldırım'ın başkanlığı düştü." dedi

Aziz Yıldırım'ın Başkanlığı Düştü !

Fenerbahçe eski kongre üyesi Recep Özcan, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'ın PFDK tarafından aldığı ceza nedeniyle başkanlığının düştüğünü açıkladı.

Özcan, bugün Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a verilen 240 gün hak mahrumiyeti cezası sonrası, Yıldırım'ın başkanlığının düştüğünü ifade etti.

"AZİZ YILDIRIM'IN BAŞKANLIĞI DÜŞMÜŞTÜR"

Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, "Antalya'da oynanan Ziraat Türkiye Kupası final maçı esnası ve sonrasında, Aziz Yıldırım eylem ve söylemleri sonucu TFF Hukuk Kurulu'nca, PFDK'ya 28.05.2016 tarihinde sevk edilmiştir. Ve alacağı minimum ceza ise 90 günlük hak mahrumiyeti cezasıydı. PFDK bugün ise Yıldırım'ın eylemine 240 gün hak mahrumiyeti cezası verilmiştir. Bu ceza ile Aziz Yıldırım'ın cezası 'Sürekli hak mahrumiyeti cezası'na dönüşmüş olup başkanlığı düşmüştür. Talimatın 25/2 maddesi; hak mahrumiyeti cezası süreli veya sürekli olarak verilebilir. Süreli hak mahrumiyeti cezası 15 günden az, üç yıldan fazla olamaz. Üç yıldan fazla hak mahrumiyeti cezası sürekli hak mahrumiyeti cezası olarak nitelendirilir.

"TFF GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEK ZORUNDADIR"

Yıldırım, TFF kararına göre; 1 Ocak 2015 tarihine kadar toplamda 847 gün hak mahrumiyeti, Mart 2015'te 60 gün, Mayıs 2015'te 100 gün, Şubat 2016'da 45 gün ve bugün verilmiş olan 240 gün hak mahrumiyeti cezası olmak üzeri toplamda 1292 gün ceza almıştır. Bu cezalar toplamı 3 yılı aşkın bir zamandır ve TFF gereğini yerine getirmek zorundadır. Aksi takdirde TFF, bu talimatları yerine getirmeyerek görevi kötüye kullanma suçunu işlemiş olacaktır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER