Avukatlara ateş püskürdü

Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Samsunspor üzerinden davalara bakan bazı avukatların futbolcu alacakları ile ilgili yapılan anlaşmaları bozdurmaya çalıştığını açıklayarak bu durumu sert bir dille eleştirdi

Avukatlara ateş püskürdü

‘ANLAŞMALARI BOZMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Dolar ve Euro'da yaşanan artış nedeni ile döviz üzerinden ödenmesi gereken yabancı futbolcu alacaklarının yüzde 40 oranında katlandığını açıklayan İsmail Uyanık, Samsunspor üzerinden senelerdir davalar alan iki avukatın ismini vererek, “Bu işi iş edinmiş avukat güruhu var. Yabancı futbolcularla Coşkun arkadaşımız anlaşmaya çalıştı avukat devreye girip anlaşmayı bozdurmaya çalıştı. Daha düne kadar Bora Yılmazoğlu denilen avukat Angan ile ilgili anlaşmamızı bir takım kulplar bularak anlaşmanın geçerli olmadığını ispat etmeye çalışıyor federasyon nezdinde” dedi.

İSİMLERİNİ VERDİ

İsmini verdiği avukatların Samsunspor'un bütün sıkıntılı işlerinde yer aldığını kaydeden Başkan İsmail Uyanık, basın toplantısında avukatlarla ilgili, şunları dile getirdi. “Tahtayı açmak için ismini verdiğimiz futbolcuların dışında kimse bize bir kuruş indirim yapmadı. Bazı bu işi iş edinmiş avukat güruhu var. Samsun'da Bora Yılmazoğlu, Sami Dinç denilen avukatlar var. Bunlar Samsunspor'un bütün sıkıntılı işlerinde bir bakıyorsunuz hep aynı isimler. Bunlar Samsunspor üzerinden senelerdir davalar alarak bu işi yapıyorlar. Samsunspor'un şirket olduğunu duyunca bunların hiç biri bir kuruş aşağı inmedi” diye konuştu.

‘KAN EMMEYE DEVAM EDECEKLER’

Uyanık, “Yabancı futbolcularla Coşkun arkadaşımız anlaşmaya çalıştı avukat devreye girip anlaşmayı bozdurmaya çalıştı. Daha düne kadar Bora Yılmazoğlu denilen avukat Angan ile ilgili anlaşmamızı bir takım kulplar bularak anlaşmanın geçerli olmadığını ispat etmeye çalışıyor federasyon nezdinde. Türkiye buralara gelmiş. Türkiyede son dönemde parayı kazananlar, paracı menejerler, gerçekci olmayan, dürüst olmayan bunlarla işbirliği yapan bir kısım yönetici ve spor hukukçuları. Bu büyük parayı paylaşan ve bundan karlı çıkan güruhu ancak şirketleşerek ortadan kaldırabiliriz. Bu toz duman durum devam ettiği müddetçe bu türlü kötü niyetli insanlar para kazanmaya, Türk futbolunun sırtından asalak olarak kan emmeye devam edecek" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER