ASKF’DEN UYANIK’A TEŞEKKÜR

Amatör spor kulüpleri ile yapılan iş birliği ve tesis konusunda verdiği mücadeleden dolayı Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık’a teşekkür eden Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, tesisleşme konusunda Yılport Samsunspor’un yanında olduklarını, bürokratların ve siyasilerinde gereken desteği vereceğine yürekten inandığını söyledi

ASKF’DEN UYANIK’A TEŞEKKÜR

UYANIK’A TEŞEKKÜR

Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Yılport Samsunspor’un amatör spor kulüpleri ile başlattığı işbirliğine destek verdi. Samsun ASKF Başkanı Şener Aydın, “ASKF olarak bu protokolün hazırlanış aşamasında katkı verdik. Samsunspor’un bu şehirdeki amatör kulüplere sahip çıkması bizi geleceğe dair umutlandırıyor. Sezon öncesi görüşmelerimizde bütün amatör takımlarımızın liglere katkı paylarının Samsunspor tarafından ödenmesi ve bütün amatör kulüplerimizin oyuncularına verilen kombine biletleri ile başlayan, imzalanan işbirliği protokolleriyle devam eden bu süreç için başta Samsunspor Başkanımız İsmail Uyanık olmak üzere Samsunspor Yönetim Kurulumuza teşekkür ederiz” dedi.

‘GEREKEN DESTEĞİN VERİLECEĞİNE İNANIYORUM’

Aydın, “Bu protokol sayesinde amatör takımlarımız yetiştirip Samsunspor’a kazandırdığı oyunculardan sadece ilk etapta değil, oyuncu profesyonel olduğunda ve başka bir kulübe transfer olduğunda da gelir elde edecekler. Samsunspor’umuzun tesis konusundaki, altyapı ve amatör kulüplerimiz için verdiği mücadelesinde yanındayız. Şehir olarak futbol sahası sorunu yaşıyoruz. Bu konuda tüm taban birliklerimiz ve amatör spor camiası olarak Samsunspor kulübümüzün yanında yer alacağız. Ve tesisleşme sürecinde bürokratlarımız ve siyasilerimizin de gereken desteği vereceğine yürekten inanıyoruz. Bu tesislerin inşa edilmesi sadece Samsunspor altyapısı için değil, aynı zamanda bütün amatör kulüplerimiz için en önemli ihtiyaçtır” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER