Arda Turan ne kadar kazanacak?

Medipol Başakşehir'e transfer olan Arda Turan'ın ne kadar kazanacağı ve transferin ayrıntıları belli oldu.

Arda Turan ne kadar kazanacak?

Başakşehir kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ, transferle alakalı açıklamalarda bulundu. Göksel Gümüşdağ, dünyanın en önemli oyuncularından birini takıma kazandırdıklarını kaydetti. Transferin gerçekleşmesinde sponsorların önemli katkısı olduğunu belirten Gümüşdağ, transferle alakalı detayları paylaştı.

Transfer detaylarını açıkladı

Peki Arda Turan ne kadar kazanacak? Arda Turan'ın söz konusu transferden ne kadar alacağını  Başkan Gümüşdağ açıkladı. Gümüşdağ,  ''Yarım sezon 2 milyon Euro + Bonus, önümüzdeki sezon için de 4 milyon Euro + Bonus olarak sözleşmesini imzalamıştır. Oyuncuyu satın alma opsiyonu ilk bizde olacak. Arda Turan'ın bonservisine %25 oranında bir başka deyişle ortak olduk. Önümüzdeki sezon Arda Turan satılırsa %20, önümüzdeki sezon satılırsa %25'lik bir bedel ödeyecekler.

''Şampiyon olursak, Barcelona'ya 300 bin Euro bedel ödeyeceğiz''

Bu çok business bir iş oldu. Tabi her şeye rağmen biz burada Arda Turan ile uzun soluklu bir hikaye yazdık. Amacımız devamını da getirmek. Barcelona ile Başakşehir'in arasında özel bir anlaşma yapıldı. Şampiyon olursak, Barcelona'ya 300 bin Euro bedel ödeyeceğiz. Onun dışında da hiçbir bedel ödemeyeceğiz. Opsiyonumuzda anlaşma bittikten sonra 48 saat içinde geçerli olacak. En büyük hedefimiz; Şampiyonluk. Yaptığımız her şeyin temeli bu. Üzerimizde baskı oluşturmamalı. Biz Başakşehir gibi oynamaya devam edersek şampiyonluk bize gelecektir. Şampiyonluk bizim vizyonumuzun bir parçası.Şampiyon olunca her şey bitmeyecek. Aksine her şey yeniden başlayacak. Biz 4 sene önce kurulduk."dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER