Anakent yabancılarla vuruyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor'un oyuncusu Jeryy Alexander Smith 13 maçta attığı 289 sayı ile ligin zirvesinde yer alıyor. Ousmane Drame ise 13 maçta aldığı 149 ribaundla ikinci sırada

Anakent yabancılarla vuruyor

SMİTH ZİRVEDE

Türkiye Basketbol Ligi'nde (TBL) ilimizi temsil eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakentspor'un yabancı oyuncuları geride kalan 13 haftada elde ettikleri istatistikle tüm dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar. Takımın gardı Jeryy Alexander Smith ise ligin en değerli oyuncularından birisi oldu. Smith, oynadığı 13 maçta tam 289 sayı üreterek takımın aldığı galibiyetlerle büyük pay sahibi oldu. Amerikalı basketbolcu, başarılı grafiği ile şu anda TBL'nin sayı krallığında birinci sırada.

DRAME SAYIDA DA RİBAUNDA DA ETKİLİ

Kırmızı-beyazlı temsilcisiniz diğer yabancı oyuncusu Ousmane Drame ise aldığı 149 ribaundla ikinci sırada kendine yer buldu. Drame, iyi performansı ile rakip takımların yaptığı hücumlarla bir çok pozisyonda Anakentspor'un topu kazanmasında en büyük silahı. Ayrıca yetenekli basketbolcu, aldığı ribaunların yanı sıra 192 sayı üreterek alınan galibiyetlere de büyük katkı sağladı. Temsilcimizin bu hafta sonu Nesine.com Eskişehirspor'la oynayacağı maçta bu iki oyuncu yine en etkili silahları olacak.

Mustafa ATASEVEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER