AMATÖRE SAHA JESTİ!

Kullanım hakkı Yılport Samsunspor’da olan Haluk Ulusoy Tesisleri’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilerek amatör futbol takımlarının da bu sahada maçlarını oynayabileceği belirtildi. Kulüp Başkanı İsmail Uyanık, “Çalışma bittikten sonra hafta içinde Samsunspor antrenmanlarını yapacak. Hafta sonu ise amatör takımlar maçlarını oynayacaklar” dedi

AMATÖRE SAHA JESTİ!

BAKANLIĞI DEVREDİLECEK

Yılport Samsunspor, amatör futbol kulüpleri ile yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Kullanım hakkı kırmızı-beyazlı kulüpte olan Doğu Park’taki Haluk Ulusoy Tesisleri’nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrilerek amatör futbol takımlarının da hizmetine sunulacağı belirtildi. Kulüp Başkanı İsmail Uyanık, “Haluk Ulusoy Tesisleri’nin olduğu yeri, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden kiralık olarak alıp Samsunspor yaptırmıştı. Bu tesisi Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrediyoruz. Bakanlık yenileme çalışmaları yapacak” dedi.

SAHA YENİLENECEK

Başkan Uyanık, “Tribün, ışıklandırma ve saha yapılacak. Kaybolan sahalardan dolayı sıkıntı çeken Samsun amatör takımları hafta sonları bu tesiste maçlarını oynayabilecek. Hafta içinde ise Samsunspor antrenmanlarını yapacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Samsunspor ve Samsun ASKF işbirliği ile böyle bir organizasyon yaptık. Kendi kiralama hakkımızdan feragat ederek, bakanlığa devrediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak çalışmalar ise ciddi bir revizyon olacak. Bittikten sonra ise kullanım hakkı Samsunspor ve Samsun ASKF’de olacak” ifadelerini kullandı.

AYDIN: ‘GÜZEL BİR KAZANIM OLDU’

Samsunspor yönetimine saha için teşekkür eden Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Şener Aydın ise, “Kulüp Başkanımız İsmail Uyanık’a, amatör takımlara gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Tesisin zemini değişecek. Tribün ve soyunma odaları da yapıldıktan sonra takımlarımız bu sahadan faydalanacak. Katkılarından dolayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e de teşekkür ediyorum. Samsun amatörü için güzel bir kazanım oldu” diye konuştu.

Mustafa ATASEVEN 

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER