Alex Telles'in Serbest Kalma Bedeli 40 Milyon Euro!

Galatasaray'dan Alex Telles'i 6.5 milyon Euro'ya kadrosuna katan Porto, yıldız oyuncunun serbest kalma bedelini 40 milyon Euro olarak belirledi

 Alex Telles'in Serbest Kalma Bedeli 40 Milyon Euro!

Galatasaray'dan 6,5 milyon Euro bonservis bedeli ile Porto'ya giden Alex Telles'in kontratına çılgın bir serbest kalma bedeli konuldu.

Portekiz basınında yer alan detaylara göre; Avrupa'ya yaptığı oyuncu ihracatı ile dünya çapında ilk sıralarda yer alan Porto, 5 yıllık sözleşme imzaladığı 24 yaşındaki oyuncu için tam 40 milyon Euro'luk bir çıkış opsiyonu koydu.

GALATASARAY %10 PAY ALACAK

Genç sol beki satın almak isteyen kulüpler, 40 milyon Euro'yu Porto'nun banka hesabına yatırarak oyuncuyu kadrosuna katabilecek. Galatasaray'ın Telles'in bir sonraki satışından %10 pay alma hakkı bulunuyor.

PORTO, 'ALEX SANDRO' OLMASINI BEKLİYOR

Öte yandan Portekizliler, Porto'nun Alex Telles'ten beklentisinin yüksek olduğunu belirterek, daha önce 26 milyon Euro'ya Juventus'a gönderdikleri Alex Sandro'ya benzettiklerini ve hedeflenen gelişimi göstermesi durumunda aynı seviyelerde bir satış gerçekleştirme planı yaptıklarını yazdı.

Galatasaray'ın Gremio'dan 6,15 milyon Euro'ya kadrosuna kattığı Telles, geçen sezon Serie A ekiplerinden Inter'de kiralık olarak forma giymişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER