AHMETHAN SAMSUNSPOR’DA

Kırmızı-beyazlıların, Fenerbahçe’den transferi Ahmethan Köse, 3 yıllık sözleşme imzaladı. 22 yaşındaki forvet, “Burası çok farklı bir camia. Buraya ilk geldiğimde bunu anladım ve hissettim. Burayı tercih etmemdeki en büyük sebep de kulübün hedefleri ve benim hedeflerimin aynı doğrultuda olmasıydı” dedi

AHMETHAN SAMSUNSPOR’DA

Yılport Samsunspor, Fenerbahçe’den transfer ettiği genç forvet Ahmethan Köse ile dün Nuri Asan Tesisleri’nde 3 yıllık sözleşme imzaladı. Genel Menajer Mustafa Aztopal ve Teknik Menajer Yücel Uyar’ın yer aldığı imza töreninde Ahmethan Köse kendisini 3 yıllığına Samsunsporlu yapan imzayı attı. Aztopal, “Bu sezonki altıncı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Ahmethan Köse’yi 3 yıllığına Samsunspor’a bağlayan sözleşmeyi imzalayacağız. Fenerbahçe kulübü ile anlaştık. Ben son 2 gündür İstanbul’daydım. Hem Sportif Direktörleriyle hem de yöneticileriyle görüştüm ve bir mutabakata vardık. Bunun neticesinde Ahmethan Köse ile zaten daha öncesinden görüşmüştük. Samsun’da ağırlamıştık. Bizleri tanıdı, projemizi dinledi. Kendisine birçok teklif olmasına rağmen Samsunspor’la çalışmak istediğini belirtti. Biz zaten sezon içerisinde hem izledik hem de güvendiğimiz insanlardan referanslarını aldık. Dolayısıyla takımımıza katmak istediğimiz bir oyuncuydu. Bugün böyle bir buluşma gerçekleşmiş oldu. Hem bugünümüze hem yarınımıza hizmet edecek bir oyuncu, değerli bir oyuncu kattığımızı düşünüyoruz. Hem bu seneki hedefte hem ileriki yıllarda Samsunspor’un hedeflerinde mutlaka katkısı olacaktır. Hem bugün hem de gelecek potansiyel için çok değerli bir oyuncuyla beraberiz” dedi.

‘ÖNEMLİ ROL ALACAK’

Teknik Menajerimiz Yücel Uyar, “Bizim için önemli bir gün. Çok yetenekli geleceği olan bir oyuncuyu kadromuza kattığımız için mutluyuz. En iyi forvetler Samsun’dan yetişir. Ahmethan da inşallah Cenk İşler, Serkan Aykut, İlhan Mansız, Tanju Çolak gibi Türk futboluna damga vuracak bir futbolcu yetiştiririz. Çünkü o potansiyeli var. Referansları son derece sağlam. Gelecek planlarımızda böyle genç arkadaşlarımızın sayısını arttıracağız. Ama hedef şampiyonluk olduğu için yatırım oyuncularına önem veremedik. Ahmethan Samsunspor’un geleceğinde önemli bir rol alacak. Karakter olarak da son derece düzgün bir kardeşimiz. Futbolcuda artık sadece yetenek, güç, kuvvet yetmiyor. Karakter bu işin önemli bir parçası. Çünkü o eksik olduğunda diğer ikisini çöpe atmanız gerekiyor. Biz bu üçünün de Ahmethan’da buluştuğuna inanıyoruz” diye konuştu.

‘BURASI ÇOK FARKLI BİR CAMİA’

Ahmethan Köse ise, “Beni küçük yaştan itibaren yetiştiren Fenerbahçe kulübüne teşekkür ederim. İlk kendimizi orada Türkiye’ye tanıtma şansı buldum. Bundan sonraki kariyerimde de benim için güzel bir anı olarak kalacak. Daha sonrasında geçen yıl Kırklarelispor’a gelişimde büyük bir pay sahibi olduğu için onlara da teşekkür etmek istiyorum. Şu an çok daha büyük bir camiadayım. Öncelikle Mustafa Aztopal’a ilgi ve alakasından dolayı, bu kadar kısa bir sürede bitmesinden dolayı, başkanımıza, yönetim kurulumuza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Burası çok farklı bir camia. Buraya ilk geldiğimde bunu anladım ve hissettim. Burayı tercih etmemdeki en büyük sebep de kulübün hedefleri ve benim hedeflerimin aynı doğrultuda olmasıydı. Umarım sezon sonunda sizlerle beraber bu takımı ait olduğu yere çıkarırız. Geçen sene de kendime bir hedef koymamıştım. Olabildiğince fazla skor üretmek istiyorum. Burada takıma ne kadar katkı verebilirsem benim için o kadar iyi” şeklinde konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER