ADRENALİN İÇİN GERİ SAYIM

Adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelen Kapıya Fest, 24-28 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. Bafra’daki festivale 55 ülkeden sporcu davet edildi

ADRENALİN İÇİN GERİ SAYIM

Karadeniz’in önemli illerinden Samsun Bafra Kapıkaya’da 24-28 Temmuz 2019 tarihleri arasında 3.’sü düzenlenecek olan ‘Kapıkayafest Uluslararası Doğa Sporları ve Kültür Festivali’ için geri sayım başladı. Adrenalini yüksek doğa sporlarının ve Karadeniz’e özgü  kültürel faaliyetlerin Türkiye gündemine taşınacak. Karadeniz coğrafyasının eşsiz doğa güzelliği, coğrafyanın kendine özgü karakteristik özelliklerini koruyarak yapılan etkinliklerin zenginliği her yıl bölgeye gelen yerli ve yabancı kişi sayısındaki artışı beraberinde sağlıyor ve bölge turizm gelirlerinden aldığı payı arttırıyor.

BİRÇOK ETKİNLİK YAPILACAK

Adını Samsun’un Bafra ilçesinde bulunan Kapıkaya tepesinden alan Kapıkayafest, çeşitli spor dallarını aynı ortamda sunarak ulusal ve uluslararası birçok sporcuyu ve doğaseverleri her yıl temmuz ayında bir araya getirmeyi hedefleyen, sağlıklı bireylerle daha çok yaşanabilir bir dünya için sporun ve sporcunun önemini vurgulamak gayesini güden bir festival. Bafra Belediyesi sahipliğinde ve Astajans organizasyonu ile yapılacak olan Kapıkayafest’te, gökyüzünde paraşütçüler süzülürken katılımcıların karada bisiklet ve doğa yürüyüşü, baraj gölünde kano gezisine katılabilecekleri belirtildi.

55 ÜLKE DAVET EDİLDİ

Kapıkayafest Festivali uluslararası bir festival olması sebebiyle geçen yıl kırka yakın ülkeden sporcu ve katılımcıyı Bafra’ya getirme başarısı elde etmişti. Bu sene 55 ülkeden sporcu ve katılımcılar ile iletişime geçilerek, festival uluslararası arenadaki konumunun yükseltilmesi hedeflendi. Festivale davet edilen ve katılması planlanan ülkeler ise şöyle; Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Birleşik Krallık, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Dubai, Estonya, Fas, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, İran, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Katar, Kazakistan, Kıbrıs, Kırgızıstan, Kosova, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Tacikistan, Tataristan, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER