ADLİYE PERSONELİNE WİNG CHUN EĞİTİMİ

EBMAS Wing Chun Karadeniz Bölge Sorumlusu Antrenör Caner Tatlıcı tarafından, Samsun Adliyesi’nde görev yapan personele Wing Chun eğitimi verilmeye başlandı. Eğitimlerinin amacının ise personelin kendini koruması olduğu belirtildi

ADLİYE PERSONELİNE  WİNG CHUN EĞİTİMİ

İLK DERS VERİLDİ

Samsun Adliyesi’nde görev yapan personel artık kendini koruyabilecek. Adliyenin spor salonunda EBMAS Wing Chun Karadeniz Bölge Sorumlusu Antrenör Caner Tatlıcı tarafından, personele uzak doğu dövüş sanatı olan Wing Chun eğitimi verilmeye başlandı. Türkiye’de Ip Man filmi ile geniş kitlelerinin tanıştığı dövüş sanatının ilk etabında personel bir buçuk aylık bir eğitim verileceği belirtildi. Antrenör Caner Tatlıcı, ilk eğitiminde Wing Chun’la ilgili personele teorik bilgiler verdi.

ANLAMI SONSUZ BAHAR

Dersin son bölümlerinde doğru uygulamaya geçilerek temel hareketler gösterildi. Tatlıcı, “Wing-Chun, Güney Çin bölgesine ait bir yakın-mesafe savunma ve dövüş sanatıdır. Wing Chun güçlü rakibe karşı hisleri ve açıları kullanarak agresif saldırı yapmayı sağlayan savaş sanatıdır. Çin kökenlidir. Wing Chun, Çince’de ‘Sonsuz Bahar’ ve ‘Bahar Şarkısı’ anlamlarına gelmektedir. Wing Chun bir mücadele sporu değildir. Müsabakası olmadığı için faul ve puan kavramları sistemin içinde yoktur” dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER