ABD Ligi'nde Oynamak İstediğim Sır Değil

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Wesley Sneijder, Hollanda'nın Nos televizyonuna gelecek planlarıyla ilgili konuştu.

ABD Ligi'nde Oynamak İstediğim Sır Değil

Sneijder, "Amerika'da oynamak istediğim sır değil" diyerek geleceği hakkında ipuçları verdi.

"İKİ MAÇTA DA YENİLEBİLİRİZ AMA..."

Fransa ve  İngiltere ile hazırlık maçlarında karşı karşıya gelecek  Hollanda Milli Takım kampındaki  Wesley Sneijder, iki takımın da zorlu rakipler olduğunu söylerken, "İki maçta da yenilebiliriz; ancak maçın sonucu önemli değil. Daha önemlisi göstereceğimiz performans" diye konuştu.

Hollanda'nın EURO 2016'ya katılamayacak olmasının eksiklik olacağını vurgulayan  Sneijder,  Belçika'nın yakaladığı başarıya kendilerinin de ulaşabileceklerini bir planlamayla bunun başarılabileceğini vurguladı.

"ABD'DE OYNAMAK İSTEDİĞİM SIR DEĞİL"

Geleceğiyle ilgili olarak da  Amerika'ya gitme veya eski kulübü  Ajax'a dönmeye açık kapı bırakan yıldız oyuncu, "Amerika'da oynamak istediğim bir sır değil ve bunu hiçbir zaman gizlemedim. Şu an olmasa da zamanı geldiğinde düşüneceğim. Gelecekte bu fikrim belki de değişir.  Ajax'a gelince, hiçbir zaman geri döneceğimi söylemedim. Ama asla kapıları kapatmadım da. Her yıl gelip ziyaret ediyorum, bu yıl da geldim" şeklinde konuştu.

"TEKNİK DİREKTÖRLÜK BENİ İÇİN DEĞİL"

Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapıp yapmayacağı sorusuna ise  Sneijder şakayla karışık olarak "Teknik direktörlükle ilgili farklı hikayeler işittim. O da bir yarış. Bir oyuncu olarak kulüpte 3 saat kalıyorsunuz. Teknik direktörler bazen 10 saat kulüpten ayrılmıyor. Bu benim için değil. Ancak çalışmayı çok seven bir yardımcı bulursam olabilir" yanıtını verdi.

Galatasaray ile 2018 yılına kadar sözleşmesi bulunan Hollandalı yıldızın önümüdeki sezondan itibaren serbest kalma bedeli 7.5 milyon Euro olarak belirlenmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER