2.kez Türkiye birinciliği kupasını kaldırdılar

Samsun Özel Eğitim Meslek Lisesi’nin işitme engelli kadın basketbol takımı, ikinci kez Türkiye Şampiyonluğu’nu elde etmesinin nedeni ortaya çıktı. Oyuncu Gamze Çalışkan’ın yan bağlarından sakat olmasına rağmen takımı yalnız bırakmaması takdirle karşılandı.

2.kez Türkiye birinciliği kupasını kaldırdılar

Türkiye Okullar Arası İşitme Engelliler Gençler Basketbol şampiyonası 17-21 Mart tarihleri arasında Samsun’da düzenlenmişti. Samsun Özel Eğitim Meslek Lisesi ise şampiyonada kadınlarda birinci, erkeklerde ise üçüncü sırada yer almıştı. Önceden Türkiye şampiyonlukları yaşayan okulun başarısı tesadüf değil. Kadın basketbol takımında milli formayı da giyen Gamze Çalışkan ve İnci Göger de yer alıyor. Hatta Gamze Çalışkan’ın şampiyonluk için büyük bir fedakarlık yaptığı ortaya çıktı.

‘AİLEM ÖNCE İZİN VERMEDİ’

Şampiyonadan bir hafta önce yan bağlarında meydana gelen esnemeden dolayı sakatlık geçiren yetenekli sporcu takımını yalnız bırakmak istemedi. Şampiyona öncesinde takım olarak kupayı alacaklarının sözünü verdiklerini söyleyen Gamze, “Şampiyonadan bir hafta önce problem yaşadım. Ama arkadaşlarımın yanında olmak ve oynamak zorunda olduğumu düşündüm. İlk başta sakatlığımdan dolayı ailem izin vermedi. Ancak benim ısrar etmemenin ardından bir şey demediler” dedi.

‘ŞAMPİYON OLMAK HAYALİMİZDİ’

Takımlarının şampiyon olması için elinden geleni her zaman yapmaya hazır olduğunu söyleyen Gamze, “Burada oynadığımız üç maçı takım olarak savaştık ve kazandık. Sonunda ise ikinci kez Türkiye şampiyonluğu kupasını kaldırdık. Sahada olduğum süre içinde zorlanmama rağmen asla pes etmedim. Şampiyon olmak büyük bir hayalimizdi ve gerçek oldu. Elde ettiğimiz bu önemli başarıda emeği olan başta takım arkadaşlarım ve antrenörlerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mustafa ATASEVEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER