20 Ocak 1989'un şehitleri mezarları başında anıldı

Samsunspor'un 1989 yılında takım otobüsünün kaza yapmasının üzerinden 29 yıl geçti. Hayatını kaybedenler, mezarları başında anıldı.

20 Ocak 1989'un şehitleri mezarları başında anıldı

Bundan 29 yıl önce Samsunspor sporcu kafilesini taşıyan otobüs Havza'da kaza yaptı. Meydana gelen kazada 5 kişi hayatını kaybetti. Bugün kazanın 29.yıldönümü dolayısıyla hayatını yitirenler mezarları başında anıldı.

Törende taraftarlar ve kent protokolüde vardı

Törene katılanlar arasında, AK Parti Samsun Milletvekilleri Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum Belediyespor futbolcuları ve teknik heyeti, eski yöneticiler, futbolcular ve taraftarlar yer aldı.

Samsunspor Genel Müdürü Metin Koçer, yaşanan kazanın ardından 29 yıl geçmesine rağmen hala üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.
Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Tarık Özdal da kazanın Samsunspor’un en kara günü olduğunu ifade etti. Eski başkanlardan Hakkı Tomaç ise yaşanan acının her sene katlanarak arttığını söyledi.

Samsunsporlu futbolcular yoktu

Anma törenine katılımın az olduğu gözlenirken mevcut takım kadrosundan futbolcu ve teknik heyetten birilerinin olmaması ise dikkat çekti. Anma programının Samsunspor'un antrenman saatinde olması ve 16.30 uçağı ile takımın Gaziantep'e gidecek olması dolayısıyla takım oyuncuları ve teknik heyetin yer alamadığı kaydedildi.

Kaynak: İHA
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER