1.Lig için radikal kararlar

TFF 1. Lig’de sürekli kulüplerle problem yaşayıp takım değiştiren oyuncuların işi artık zor. Yeni kurulan Kulüpler Birliği’nde alınan karara göre, bir kulüple sorun yaşayan oyuncu diğer kulübe gidemeyecek

1.Lig için radikal kararlar

O OYUNCULAR YANDI!


Türkiye Futbol Federasyonu’na giderek 1. Lig Kulüpler Birliği’nin kurulduğunu duyuran 18 takım başkanı yepyeni kararlar aldı. Halil Ünal başkanlığında kurulan birlikte başkanlar tarafından alınan ortak karara göre, bundan sonra kulüplerden sorunlu olarak ayrılan bir oyuncu bir başka 1. Lig kulübü tarafından transfer edilemeyecek. Böylece sık sık kulüplerle problem yaşayarak takım değiştiren oyuncular bir kez daha düşünerek hareket edecek.

 

PRİMLER YÜKSELECEK


Birliğin ilk adımı lige ivedilikle bir isim sponsoru bulmak olacak. Bilindiği üzere yeni sezonda lig sponsorsuz bir şekilde TFF 1. Lig adıyla başlamıştı. 1. Lig Kulüpler Birliği’nin önemli amaçlarından biri ise takımların gelirlerini artırmak. Süper Lig’de bir galibiyete TFF tarafından 1 milyon 300 bin TL performans primi ödenirken TFF 1. Lig’de bu rakam yalnızca 80 bin TL. Kulüp başkanlarının aradaki bu büyük uçurumu da gidermek için bir çalışma yapacağı gelen haberler arasında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER