SONUÇ ODAKLI FUTBOL

Bazı maçlar vardır oynanan oyunun ya da güzel futbolun hiçbir önemi yoktur.

İşte öyle bir haftayı kayıpsız atlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sonuç odaklı futbol.

Endüstriyel futbol bazı maçlarda futbolun güzelliğinin dışında oyunun skor odaklı yönünü gösterir bizlere.

Rakibi küçümsemek gibi olmasın ama gerek geçmişi gerek futbol kültürü gerekse oyuncu kalitesi olarak bizim çok çok altımızda bir ekiple oynadık bu hafta.

Maçın başlangıç düdüğüyle birlikte takımımızı ikinci bölgede karşılayarak kendi yarı alanında neredeyse birinci bölgeye kadar çekilip savunma yapmaya çalışan rakibimiz, ani ataklar ve duran topların dışında çok da fazla bir şey izletmeye gelmemişti yaklaşık 20 bin kişilik tribün topluluğu önünde.

Sonuçta bu oyunun adı futbol izleyenlerin keyif alması gereken bir spor dalı ama ligin adı TFF 2 olduğunda grubun adı ne olursa olsun renklerimiz kadar güzellikler sunmuyor bizlere.

Ne kırmızısı ne de beyazı...

Analiz yapmak ve iki takımın oynadığı futbol üzerinden konuşmak oyunun pozitif ya da negatif yönlerini konuşmak haftaya daha geniş bir pencereden bakmamızı sağlıyor ama maalesef bu lig de bu tarz bir bakışı çürütür bir hava hakim.

Kısacası fazla bir şey beklemeyelim.

Biran önce valizleri toplayarak TFF 1. Lig’de sonrasında Süper Lig’de futbolun gereklerini konuşacak ortama sahip maçlara çıkmanın mutluluğunu yaşayalım.

Benim bu maçla alakalı aklımda kalan tek şey sonuç ve ona odaklı iki takımın fiziksel anlamda verdiği mücadele.

Rakibin çıkarken yaptığı bir hatayı iyi değerlendiren Samet’in ayağından bulduğumuz golle ligde 6’da 6 yaparak kağıt üzerinde bize rakip olabilecek bir takımı fazla risk almadan yenerek yolumuza devam ettik.

 Kimse ne antrenör ne de oyuncu topluluğunu oynanan ya da oynanmayan futbol üzerinden eleştirmesin.

Rakibin ne oynuyor ki???

Sen ne oynayacaksın!!!

Takım bu hafta sonuç odaklı futbol oynayarak tabelada 1-0 galip geldiği için tebrikler.

Ligde 2. sıradayız elbet bizim rakibimiz olacak potansiyele sahip olmayan Sarıyer’de kaybeder ve liderlik koltuğuna otururuz.

Tabi ayaklarımız yere sağlam basarak be rakipleri küçümsemeden.

YORUM EKLE