SONUÇ KÖTÜ SKOR AVANTAJLI

Samsunspor’umuz play-off ilk maçında deplasmanda Sakaryaspor ile karşılaştı. Sakaryaspor kendi evinde ikinci yarıda bulduğu tek golle maçı 1-0 kazandı.

Skor olarak bakıldığında 1-0 kaybettik ama ev sahibi-deplasman kuralının geçerli olduğu tüm turnuvalarda deplasman takımı için bu skor avantajlı sayılabilir. Tabii bu avantaj kullanılabilirse.

Maça çıkılan kadroya bakıldığında İsmet hocanın standart on biri.

Ara sıra bazı değişiklikler olsa da içerde dışarda bu kadro.

Bu kadro sonuç olarak maça göre sistemsel düzenleme yapılmadığını her maça aynı sistemle çıkıldığını gösterse de sonuç olarak mücadele gücü düşük ama ayağı pas yaparak rakip ceza sahasını zorlayan takımımızın uyguladığı oyun sistemi.

Kadro da bazı değişiklikler yapılabilir miydi? Evet.

Orta sahada birlikte hiç denenmeyen Savaş ve Yılmaz.

Özellikle kendi evinde oynanacak maça avantajlı skorla dönmek isteyen takımın orta sahada mücadele dozu yüksek, ayağı yere basan güçlü iki oyuncu oynayabilirdi.

Beklerde bir türlü verim alamadığımız Erhan ve Ramazan da yine ısrarcı olduk, yine olmadı.

Bahattin, Erhan Şentürk ve Samet’in bir arada oynayamadığını ligde kaç maçta gördük, bu maç yine denendi.

Maç içinde skora etki eden basit hakem hatalarına ayrı bir parantez.

Kadro için söylenecek olumsuz cümleleri şimdilik bir rafa kaldırma vakti.

Aslında eleştirilecek çok şey var fakat play-off sonuna kadar susma vakti.

Maçlar sonuna kadar sessiz kalıp tek yürek olarak pazartesi günü agresif tribün nasıl olur tüm Türkiye’ye göstermeliyiz. 

Şimdiden biletleri alıp yorganımızı stada serme vakti.

Mübarek ramazan ayında kilometreler kat edip Sakarya deplasmanında takımımızı yalnız bırakmayan büyük Samsunspor taraftarının bir kere daha yüreğine sağlık.

Samsun’da kendisine ikram edilen pide ve ayrana, deplasman tribününe asılan pankartı yırtarak karşılık veren Sakaryaspor taraftarını da teşekkürler!!!

Samsun bir spor ve futbol kentidir.

Her takıma yapıldığı gibi Sakarya camiasına da Samsun ve Samsunspor’un büyüklüğü gösterileceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

YORUM EKLE