‘Yeni sistemin her aşamasında olacağız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından oluşturulan yeni kabine üzerine değerlendirme yapan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, “MHP, kabinede yer almamıştır ancak bu sistemin her aşamasında ve her anında varlığını devam ettirecektir” dedi

‘Yeni sistemin her aşamasında olacağız’

24 Haziran seçimlerinin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yemin eden ve ardından açıklanan yeni Bakanlar Kurulu’nu değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yeni sistemle kazananın Türk milleti olacağını söyledi.

‘ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ’

Taner Tekin, “Türkiye’nin geçmişte yaşadığı problemlerin artık son bulmasını diliyorum. Yeni sistemle birlikte ülkemizin ‘2023 Lider Ülke Türkiye’ hedefine doğru, emin adımlarla hızlı bir şekilde diliyor, temenni ediyor ve MHP olarak bu konuda da üzerime düşen her türlü şeyi yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isterim” diye konuştu.

‘KİRLİ PAZARLIK İÇERİSİNDE OLMADIK’

Yeni kabineye ilişkin konuşan Taner Tekin, “Bu sistem MHP’nin altında imzası olan, fikir babalığını sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin yapmış olduğu ve 24 Haziran günü Cumhur İttifakı ile taçlanan milli beraberlik ruhunu taşıyan bir sistemdir. Yeni sistemimizin uzun bir süre devam etmesini diliyorum. MHP’nin altında imzası bulunan ve hiç bir beklenti içerisinde olmadan, hiç bir kirli pazarlık içerisinde olmadan yapmış olduğu ittifakın neticesinde milletimizce onaylanmıştır” diye konuştu.

‘VARLIĞIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ’

MHP’nin kabinede yer almamasını değerlendiren Taner Tekin, “MHP’nin kabinede olmaması; aslında genel başkanımızın sözünün eri olduğu, sadece vatan, millet, devlet ve bayrak aşkına hareket ettiği, milliyetçi ülkücü hareketin de liderinin emir ve talimatları doğrultusunda Cumhur İttifakı’na ve yeni sisteme nasıl katkı sağladığının en büyük ispatı olmuştur. MHP, kabinede yer almamıştır ancak bu sistemin her aşamasında ve her anında varlığını devam ettirecektir. Cumhur İttifakı’nın zaferinin, aziz Türk milletimizin de başarısı ve zaferi olacağına gönülden inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Tolga BİRGÜCÜ
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER