Yeni Başbakan Yüzde 90 Belli, İşte O İsim

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti kulislerinde "Yeni başbakan Binali Yıldırım olacak" diyenlerin oranının yüzde 90 olduğunu belirtti.

Yeni Başbakan Yüzde 90 Belli, İşte O İsim
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakacağını açıklaması sonrasında başbakanlık görevi için 6 AK Parti'linin ismi öne çıkmıştı.

Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi'nin AK Parti kulislerinde "Yeni başbakan Binali Yıldırım olacak." diyenlerin oranının yüzde 90olduğunu söyledi. Ancak Selvi'ye göre Binali Yıldırım, bu kez işi sıkı tutuyor.

Yazının ilgili kısmı şöyle:

EN BASKIN İSİM ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIM

Öyle ki, Binali Yıldırım başbakan olacak diyenlerin oranı yüzde 90. Ancak Binali Bey, yüzde 99 ihtimal olsa da yüzde biri dikkate alarak tam saha pres yapıyor. Davutoğlu'nun başbakan olduğu kongrede üç isimden biriydi. O nedenle bu kez işi şansa bırakmamaya çalışıyor. Başarılı Ulaştırma Bakanlığı nedeniyle yatırımcı yönü ön plana çıkıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylıkta tereddüt etmemesi, bir süre Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak görev yapması, 'samimiyet ve yakınlık' testinden geçmesini sağlıyor. Oğlu üzerinden yıpratılmak istenmesine, hitabeti ve ileriye dönük yıpratılabileceği yönündeki değerlendirmelere rağmen Binali Yıldırım, son 10 güne girerken bir adım önde duruyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER