Vize Kararına CHP'den İlk Yorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, AB'nin Türklere yönelik vizesiz seyahat tavsiye kararını değerlendirdi.

Vize Kararına CHP'den İlk Yorum

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) haftalık olağan toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, toplantının ardından yaptığı açıklamada Avrupa Birliği Komisyonu'nun  Türk vatandaşları için vizelerin kaldırılması yönünde aldığı tavsiye kararına da değindi.

"MEMNUN OLDUK"

Avrupa Birliği’nden vize muafiyetine ilişkin olumlu gelişmeler ile ilgili ise şunları söyledi: 
“AB yolundaki gelişmelere dair yeni haber sunuldu. Vize muafiyetine dair bu olumlu gelişmeleri biz de memnuniyetle karşıladık. Avrupa’nın evrensel değerler kapsamında kendi vatandaşları için hak gördüğü her şeyi biz de aynı evrensel değerlerle yaşaması gerektiğine inandığımız vatandaşlarımız için hak görüyoruz. Bu değerlerin Türkiye’de gerçeğe dönüşmesi için atılacak her adımın destekçisi olmaya devam edeceğiz. Süreci takip ediyoruz, Avrupa Birliği yolunda atılacak adımlara destek vermeye devam edeceğiz.

"SONUÇ DEĞERLİ ANCAK..."

Ancak unutmayalım bizim tek bir önceliğimiz var oda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının evrensel değerler kapsamında bir yaşama ulaşmalarıdır. Geri kalan her şey bu hedef için bir araçtır. Araç değil nihai hedef önemlidir. Bu sebeple de ortaya çıkacak olan sürecin sonucunun değerli olduğunu ancak bu sonucun en kıymetli yanının da evrensel değerler olduğunun da altını çizmek istiyoruz. Türkiye’de ortaya çıkan bütün gelişmeleri takip edip değerlendirmeye devam ediyor olacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER