Twitter'da Pelikan Rüzgarı Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde olay yaratan 'Pelikan Dosyası' adlı yazıdan sonra şimdi de pelikan bildirisi adlı twitter hesabı ortaya attığı ilginç iddialarla ortalığı kasıp kavuruyor.

Twitter'da Pelikan Rüzgarı Devam Ediyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun arasında yaşanan anlaşmazlıklara dair iddiaları içeren 'Pelikan Dosyası' adlı bolg yazısı sosyal medyada hala etkisini sürdürüyor. Twitter’da TT olan ve 27 maddeden oluşan bu yazıda Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Reis' Başbakan Davutoğlu ise 'Hoca' olarak anılıyor.

Bu kez de Pelikan Bildirisi (@pelikanbildiri) adıyla Twitter üzerinden açılan hesap üzerinden ilginç iddialar ortaya atılmaya başlandı. Sosyal medyada geniş yankı uyandıran bu iddiar özetle şöyle:

1-İhanet çetesi büyük bir oyuna hazırlanıyor, bakanlıklardaki Hoca’ya yakın bürokratlardan bakanları zora sokacak dokümanlar istendi.
2-Dokümanları bizzat Başbakanlık talep etti. Sinirlioğlu ve Fidan bu dokümanlar üzerinden bakanları tehdit edecekler. İlk hedef Efkan Ala...
3-Bu bakanlardan yaptıkları tüm usulsüzlükleri REİS’in baskısı sonucunda yaptıklarını anlatmaları istenecek ve REİS’i hedef gösterecekler...
4-Hoca Bosna Hersek’e gitmeden önce bazı milletvekilleri ile de görüşme yaptı. Görüşmeler olumsuz geçti, Hoca çok sinirlendi...
‘Sinir krizi geçirdi’
5-Hoca sinir krizi geçirdi. Hatta o sinirle duvara yumruk atıp elini incitti. Bosna Hersek’te eli bandajlıydı...
6-Gül, Arınç ve Hoca bir araya geldiler, 40 dakikalık bir görüşme oldu. Ana gündem Ali Babacan’dı. Babacan’ı aday çıkaracaklar...
7-Hoca, Arınç’a ‘Fethullah Hoca’ya da danışacağım konular var’ dedi. Arınç, görüşmeyi organize edecek...
8-Görüşmede yeni bir parti kurulması da konuşuldu. Kongreden istenilen sonuç alınamaması halinde B planı olarak bu devreye sokulacak.
9-Kurulacak yeni parti için eski AKP yöneticilerine hazır olun çağrısı yapıldı. Hüseyin Çelik özellikle davet edildi.
10-Teşkilatlarda Hoca propagandası yaptırmaya yönelik çalışmalar planlanıyor. Hoca’yı öven açıklamalar yapılacak, herkes dikkatli olsun.
11-Gecenin bu saatinde Cemil Çiçek ile gizli gizli buluşup ne gibi hainlikler planlıyorsunuz?
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER