Temayül Yoklamasında Sıra Milletvekillerinde

AK Parti, genel başkan adayı için yaptığı temayül yoklamaları ikinci gününde bugün milletvekilleri ile devam ediyor.

Temayül Yoklamasında Sıra Milletvekillerinde
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 22 Mayıs'ta Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek Olağanüstü Büyük Kongre'yle görevini yeni genel başkana bırakacak. Kongre öncesinde, yeni genel başkan adayının belirlenmesi için temayül yoklamaları sürüyor.

Temayül yoklamaları sonuçlarının parti kurullarında ele alınmasının ardından, yeni genel başkan adayının ismi hafta içinde kamuoyuna duyurulmuş olacak. Dün il başkanları ve belediye başkanları ile yapılan temayül yoklamasından, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın ismi çıkmıştı. Bugün ise yoklama milletvekilleri ile olacak. Milletvekillerine 'Genel Başkan kim olsun?' sorusu yöneltilecek.

Sonuçların ele alınmasının ardından yeni genel başkan adayının kim olacağı belli olacak.AK Parti, bir yandan da 22 Mayıs'ta gerçekleştireceği olağanüstü büyük kongre için hazırlıklarını sürdürüyor. Başbakan Davutoğlu'nun imzasının olduğu davetiyeler konuklara iletilecek. 'Kutlu Yürüyüşe Devam' temasıyla yapılacak olan kongrede, Genel Başkanlık için tek aday olacak.

Tüm siyasi partilere davetiyeler iletilirken, terörle mücadele konusundaki tavrı dolayısıyla HDP'ye davetiye gönderilmeyecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER